Setkání kmotrů zvířat v ZOO Plzeň

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 se po roce opět konalo pravidelné setkání všech kmotrů zvířat v Zoologické a botanické zahradě v Plzni. I naše škola byla přizvána, neboť díky sběru starého potravinářského hliníku máme přes deset let patronát nad dvěma hady. Pyšníme se patronátem dvou chřestýšů brazilských. Ve školním roce 2022/2023 jsme ve sběru hliníku výsledkem 392 kg už poněkolikáté zvítězili, a to hlavně díky těm nejpilnějším, kterými jsou – Václav AUL 47 kg, Daniela HOUŠKOVÁ 32 kg, Jana KARLOVCOVÁ 31 kg, Veronika Červená 26 kg a Nikola Protivová 19 kg. Hliník přineslo i dalších 16 dětí, jejichž sběr kolísá mezi osmnácti a dvěma kilogramy. Vlastní setkání začalo v 16 hod. Předcházela mu prohlídka opravených nebo naprosto nových částí ZOO. Naši malou výpravu tvořilo deset dětí – nejúspěšnějších sběračů hliníku z předchozího ročníku 2022/2023. Slavnostní část začala diskotékou CULINKY před Tropickým pavilonem, následovalo přivítání zástupci ZOO, zhodnocení předchozího roku a představení novopečených patronů. Od 17 hod. na účastníky čekala mimořádná ukázka krmení lachtanů a po ní pět různorodých komentovaných prohlídek. Naše děti si zvolili prohlídku ZOO podle svého zájmu. A tak jsme po dětském hřišti navštívili žirafy, hrochy, dravce, plameňáky a další zvířata. Okouzlil nás i dikobraz. Zastavili jsme se v obchodě se suvenýry a u dinosaurů. Nádherné, sluncem zalité, zářijové odpoledne jsme zakončili měřením rychlosti běhu u výběhu gepardů. Sledovali jsme i let balónu nad Plzní. Téměř tři hodiny v ZOO utekly „jako voda“. Neradi jsme se ZOO loučili, ale před hlavní branou už na nás nedočkavě čekali rodiče. Na závěr jsme si slíbili, že se do ZOO ještě jednou letos vypravíme. A to na předvánoční Mikulášskou nadílku a uspávání medvědů. A to, jak uznáte, už bude „za chvíli“.

Připravil J. Bican