uvod1

Maškarní karneval si děti užily

Na letošní masopustní období si děti všech tří oddělení naší školní družiny se svými učitelkami připravily v rámci projektu LIDOVÉ ZVYKY – MASOPUST maškarní odpoledne v tělocvičně. O program, a to velmi bohatý a promyšlený, se postarala děvčata z osmé a deváté třídy. Ke školní družině se přidali i žáci 2B s paní učitelkou Fišerovou. Všechny děti dorazily ve velmi nápaditých a barvami hýřících maskách. Některé byly převlečené za pohádkové bytosti, hrdiny z kreslených příběhů nebo různá zvířátka. Balónky vyzdobená tělocvična se během chvilky proměnila v barevný svět plný radosti a fantazie. Hned na začátku přítomné s pozdravem ATAVA přivítal filmový Vinnetou a přesvědčil děti, že se mají skutečně na co těšit. A pak už se to rozjelo! Po promenádě masek Jana Karlovcová s Jolanou Kopačkovou za doprovodu dětem známých písniček všechny masky důkladně rozcvičily a roztančily. Následovala „houbičkovaná“, obdoba známé hry „židličkovaná“. Pak si děti užívaly tancování a soutěže. Mezi ně patří i oblíbený tanec dvojic s balonkem mezi čely. Ve všech případech vítězové dostali drobné dárky. A opět se tancovalo, skotačilo a dovádělo. Čas vymezený karnevalu neskutečně rychle utíkal. Těm, kteří chodí z družiny dřív, se vůbec nechtělo domů. Bylo jim s kamarády moc dobře. Některé děti přemlouvaly maminky, aby mohly zůstat až do konce. A v řadě případů i uspěly! Na úplný závěr všichni účastníci dostali diplom, medaili (výrobky ŠD), tombolový dárek, balonky a ….. a co by to bylo za masopust, kdyby nedostali voňavé koblihy s marmeládou.
Prostě maškarní odpoledne v tělocvičně se moc a moc vydařilo. Děkujeme děvčatům z osmé a deváté třídy. Připravila bohatý program a dětem se po celou dobu karnevalu věnovala. Jejich prací byla i výzdoba tělocvičny.

Soňa Fránková a ostatní vychovatelky ŠD, fotky J. Bican