Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

Velikonoční šplh a Velikonoční laťka

Poslední den před velikonočními prázdninami – ve středu 27. 3. – se ve škole uskutečnil pro žáky 6. a 7. třídy „Velikonoční šplh na tyči“ (kategorie DÍVKY a HOŠI). I žáci nejvyšších ročníků si mohli zasoutěžit. Pro ty byla připravena „Velikonoční laťka“. Soutěžilo se ve skoku do výšky. Účast byla dobrovolná. Nešlo však jen o sportovní výkony, ale i o to najít v sobě odvahu a předvést svůj výkon před svými spolužáky. Ti dělali diváky. Pro vítěze v jednotlivých disciplínách a kategoriích byly připraveny diplomy a medaile. A jak to nakonec dopadlo?

1. Dominik Scheiner – 9. tř. – 155 cm

2. Adam Sukel – 9. tř. –  155 cm (2x shozeno)

3. Dominik Šebek – 9. tř. –  145 cm

Velmi zajímavé je, že všechna děvčata na prvních třech místech měla lepší čas ve šplhu než nejlepší kluci! Závodu ve šplhu se zúčastnilo 10 žáků, ve skoku do výšky 16. Řada sportovců před svými spolužáky zmobilizovala své síly a zlepšila si i své osobní rekordy. Po „Očenáškově kilometru“ šlo v tomto případě už o druhou školní sportovní akci v tomto roce k zvýšení propagace sportu před blížícími se XXXIII. letními olympijskými hrami v Paříži.