Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

Minikopaná H. 8.-9. třída

Ve sportovní disciplíně – Minikopaná H 8.-9. tř. – se nám, stejně jako ve florbalu v téže věkové kategorii, dlouhodobě nedaří propracovat se mezi nejlepší týmy okresu. Nepodařilo se to ani v letošním roce.

Do Horní Břízy na minikopanou ve čtvrtek 25. 4. přijel snad celý okres. Dorazily týmy z téměř všech škol. Na nástupu bylo přítomno 16 fotbalových družstev. Soupiska uspořádaná podle abecedy vypadala takto: Dolní Bělá, Horní Bříza, Kaznějov, Kozojedy, Kralovice, Líně, Manětín, Město Touškov, Nýřany, Plasy Gymnázium, Plasy ZŠ, Tlučná, Třemošná, Vejprnice, Zbůch a Zruč-Senec. Před nástupem došlo k rozlosování do čtyř skupin. Z každé skupiny do dalších bojů po odehrání tří zápasů postupovaly dva lepší týmy. Hrálo se 1x 10 minut. Krátký čas, ale při tolika družstvech to ani jinak nešlo! Hrálo se na šířku fotbalového hřiště, brankář + 5 hráčů. A k jakým soupeřům nás neúprosný los přiřadil?

Skupina A: Líně, Město Touškov, Nýřany, Plasy ZŠ

Skupina B: Kralovice, Manětín, Plasy Gymnázim, Zruč-Senec

Skupina C: Dolní Bělá, Horní Bříza, Kozojedy, Tlučná

Skupina D: Kaznějov, Třemošná, Vejprnice, Zbůch

Naše výsledky:

Dolní Bělá   :   Kozojedy           0 : 1

Dolní Bělá   :   Tlučná                0 : 0

Dolní Bělá   :   Horní Bříza        1 : 0

Pořadí ve skupině C: 1. Horní Bříza, 2. Kozojedy, 3. Dolní Bělá, 4. Tlučná 

V prvním zápasu jsme 2x z úniku trefili brankáře a 2x netrefili v stejné situaci míč odražený od brankáře. Pak už stačilo, aby hráči Kozojed jednou rozvlnili síť naší branky a bylo dobojováno. Stalo se jednu minutu před koncem. V druhém zápasu s Tlučnou jsme opět neproměnili dvě vyložené šance – míč šel mimo branku. Naštěstí se ani soupeřům nedařilo. Získáváme alespoň jeden bod za remízu. Zápas s Horní Břízou (v té době jsme už věděli, že nepostoupíme) byl duelem s vítězem naší skupiny. Konečně hráči Dolní Bělé hráli naplno. Ve velmi emotivním zápase za nás branku vstřelil Dominik Šebek. Po třech desetiminutových zápasech jsme se, stejně jako dalších pět týmů, předčasně loučili s turnajem. Na lepší umístění musíme čekat do dubna 2025.

Naše družstvo: brankáři – T. Alexi, D. Tägl, hráči – P. Beránek, M. Roth, D. Scheiner, A. Sukel, D. Šebek, J. Vrchlavský

Závěr: I když jsme opět neuspěli, jistý drobný posun oproti loňsku tu byl. Letos jsme skončili na 10. místě z 16 družstev, v loňském roce to bylo 8. místo z 15 družstev, v roce 2022 11. místo z 13 družstev.

Zapsal J. Bican                          

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email