Dračí lodě

V pondělí 19. 6. jsme vyrazili, tak jako v loňském roce, na závody dračích lodí na Litickou přehradu u Plzně. Letos to byl už druhý ročník, a tak můžeme říci, že jsme na tomto závodě od jeho samého počátku. Posádku tvořilo dvacet zkušených námořníků, které vybírala p. uč. Bláhová. Na startu tohoto velmi prestižního závodu se za ZŠ Dolní Bělá chopili vesla tito žáci: 8. třída – T. Alexi, Š. Bakajsa, P. Beránek, J. Kilián, M. Roth, J. Staník, A. Sukel´, D. Šebek, E. Čechurová, A. Fránková, J. Kopačková, 7. třída – O. Novák, V. Pašek, F. Švamberk, A. Helusová, N. Karásková, S. Kratochvílová, E. Lédlová, M. Matoušková, L. Uhlířová, náhradník – 7. T. Vlček. Turnaj se konal pro celý Plzeňský kraj a to ve dvou kategoriích – 1) základní školy a 2) střední školy. V kategorii základních škol se na 200 m trať přihlásilo 12 školních posádek, na 500 m posádek pět. V loděnici to vypadalo jako v úle, ale díky dobré přípravě pořadatelů každý věděl, co má kdy dělat a kdy nastupuje do kterého závodu. Na 200 m trati jsme absolvovali tři rozplavby a obsadili 10. místo. Na 500 m se jela jen jedna jízda na čas. Zde jsme obsadili nádherné 3. místo. Naše posádka se jízdu od jízdy zlepšovala a zlepšovala. Vůbec se to nedá srovnat s loňskem, kdy jsme v taktice a sehranosti posádky velmi tápali. Největší úskalí této soutěže je, že se všech dvacet námořníků musí sžít s rytmem úderů na buben a pádlem zabírat ve stejnou chvíli „jako jeden muž“. Čas mezi jízdami každý trávil podle svého – někdo sledoval soupeře, jiný si kreslil nebo četl knížku. Kluci hráli kopanou nebo si dávali něco dobrého na zub. Největší pohromou se staly rozbité brýle, ale ty nám obětavě nouzově opravili zdravotníci. Vše ostatní vám prozradí přiložené fotografie. Tak za rok na shledanou!