Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

Dračí lodě

Zlatá medaile a pohár za 1. místo na závěr školního roku! Už třetím rokem po sobě se parta kluků a holek z naší školy, teď už z osmé a deváté třídy, zúčastnila v pondělí 17. června závodů DRAČÍCH LODÍ na Borské přehradě u Litic.

Dvacetičlennou posádku jsme s drobnými změnami vybírali z těchto sportovců (podle abecedy): T. Alexi, P. Beránek, A. Fránková, A. Helusová, N. Karásková, J. Karlovcová, J. Kilian, J. Kopačková, S. Kratochvílová, E. Lédlová, A. Němcová, O. Novák, M. Matoušková, V. Pašek, M. Roth, J. Staník, A. Sukel, D. Šebek, Š. Šedivcová, F. Švamberk, L. Uhlířová. Další žáci na břehu přehrady tvořili fanoušky. Paní učitelka Dana Bláhová posádku Dolní Bělé s názvem BĚLŠTÍ DRACI přihlásila na dvě trati. Na kratší trať (200 m) a trať delší (500 m). V kategorii základních škol se na 200 m trať přihlásilo 12 posádek, na 500 m posádek pět. V loděnici to vypadalo jako v úle, ale díky reproduktorům každý včas věděl, co má kdy dělat, kdy se nastupuje do další rozjížďky a u jaké dračí lodi se má posádka hlásit. Na 200 m trati jsme absolvovali čtyři rozplavby a nakonec obsadili velmi slušné 5. místo. Naše posádka se jízdu od jízdy zlepšovala a zlepšovala. Největší úskalí této soutěže je, že se všech 20 námořníků musí sžít s rytmem úderů na buben a pádlem zabírat ve stejnou chvíli „jako jeden muž“. Na břehu bylo připraveno několik stánků s občerstvením, cvičný trenažer pádlování a zdravotnická služba. Tu jsme využili k vytažení klíštěte, které objevil na svém lýtku Vašek Pašek. Na 500 m trati posádka opravdu „zabrala“. Soutěž jsme vyhráli a obdrželi krásný velikánský pohár. Dlouhé tratě nám prostě vyhovují (v loňském roce to bylo na stejně dlouhé trati 3. místo). Na stupních vítězů jsme stáli na nejvyšším stupínku. Všichni si tento den skvěle užívali. Na tomto turnaji, který byl vyhlášen pro celý Plzeňský kraj, jsme byli už potřetí.