Zahájení výuky na I. stupni od 12. 4. 2021

První fáze otevírání škol pro 1. stupeň ZŠ – v týdenních rotacích celých tříd.

od 12. 4. – 1., 2., 3. třída prezenčně; ostatní třídy 1.st. distančně
od 19. 4. – 4. a 5.třída prezenčně; ostatní třídy 1.st. distančně

Režimová opatření:
Všichni povinně ochrana úst a nosu – zdravotnická obličejová maska splňující standardy MO MZd.
Neinvazivní antigenní testování 2x týdně, první test vždy 1. den prezenční výuky v daném týdnu.
Testování bude probíhat tzv. samoodběrem, u kterého není nutná asistence zdravotnického personálu.
V případě testování žáků 1. až 3. třídy je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou (doba testu minimálně 30 minut, úvodní instrukce, testování, čekání na výsledek testu).

Testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek testu ne starší než 48 hodin a děti, které onemocnění COVID-19 prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. To je nutné prokázat např. potvrzením od lékaře, lék. zprávou.

Pokud se Vaše dítě testování nezúčastní, nemůže se účastnit prezenčního vzdělávání. Škola bude takovou absenci evidovat jako omluvenou, ale nemá povinnost zajistit dítěti distanční způsob vzdělávání.
Preventivní testování může Vašim dětem umožnit bezpečné prezenční vzdělávání ve školách a tolik potřebný osobní kontakt s učiteli a vrstevníky. Pokud se Vaše dítě necítí dobře, nebo má příznaky onemocnění COVID-19, musí zůstat doma. Testování je určeno pouze dětem bez příznaků jakéhokoliv onemocnění.

V případě, že žák dostaví v určený den testování do školní družiny před začátkem vyučování, je nutné, aby byl test proveden při příchodu do družiny.

Další informace

• výuka bude probíhat v souladu se zveřejněnými informacemi na stránkách MŠMT – viz odkaz https://www.msmt.cz/informace-k-provozu-skol-od-12-dubna-2021
  • žáci 1. stupeň rotačně, žáci 2. stupně distančně
  • 1., 2., 3. ročník– začíná výuku 12. 4. 2021