Provoz školy od pondělí 24.5.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 17. května 2021 bylo vydáno:

Na základních školách
– je umožněna osobní přítomnost všech žáků bez rotací,
– homogenita tříd a skupin není povinná,
– nově jsou umožněny sportovní činnosti konané ve vnitřních prostorech za podmínky, že na 1 osobu připadá alespoň 15 m2 vnitřní plochy sportoviště, a přítomno může být nejvýše 30 osob celkem na vnitřní ploše sportoviště1
– nadále platí, že jsou umožněny sportovní činnosti venku
– v dalším zůstávají pravidla stejná jako doposud – zejména povinnost testování, nošení ochrany dýchacích cest.

Režimová opatření:
Všichni povinně ochrana úst a nosu – zdravotnická obličejová maska splňující standardy MO MZd.
Neinvazivní antigenní testování 1x týdně.
Testujeme pomocí testů SEJOY, viz VIDEO
Testujeme se, aby ve škole bylo bezpečno – Leták pro rodiče (ke stažení zde)

Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit. Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy.

V případě, že se žák dostaví v určený den testování do školní družiny před začátkem vyučování, je nutné, aby byl test proveden při příchodu do družiny.