prehazovanad67

Přehazovaná – dívky 6.-7. třída

Děvčata naší školy dosáhla v loňském školním roce nebývalého úspěchu – zúčastnila se celkem jedenácti okresních turnajů a v deseti případech přijela s medailemi (1x 1.místo, 4x 2.místo, 5x 3.místo). Byla to nejvyšší celoroční úspěšnost za posledních dvacet let – 90,9 %. Neskutečný úspěch! Letos se holky pokouší na loňský školní rok navázat a výsledek jejich snažení je zatím tento – 4 turnaje = 3x s medailemi. Ten čtvrtý turnaj – bez medailí – je právě přehazovaná D 6.-7. třída.
Turnaj se konal 28. 2. v ZŠ Zruč-Senec za účasti šesti družstev (sedmé družstvo, ač přihlášeno, nedorazilo). Hrálo se 1x do patnácti bodů, každý s každým. Při srovnání výšky hráček na nástupu bylo jasné, že už v tomto bodu mají soupeřky převahu. A to se vidělo hned při prvním zápasu. Vysoké hráčky u sítě = nechytatelné smeče. Vysoká děvčata v Dolní Bělé prostě nemáme.
Výsledky:

Dolní Bělá:Zruč-Senec7 :15
Dolní Bělá:Plasy  11:15
Dolní Bělá:Kaznějov14:16
Dolní Bělá:Horní Bříza7 :15
Dolní Bělá:Manětín15:8

Konečné umístění: 5. místo
Družstvo: A.Krbcová, A.Holotová, M.Šebková, M.Švamberková, G.Poljanská, S.Heroldová, M.Čiháková
Pro náš tým nejvíce bodů získala A.Krbcová (20), A.Holotová (10) a M.Čiháková (3).

Fotografie zde

Zapsal J.Bican, 28.2. 2020