Florbal – smíšené H a D 4.-5. třída

8. 2. 2020 Naši florbaloví hráči z kategorie H 4.-5. třída už v tomto školním roce jeden turnaj absolvovali. Bylo to 21.11. 2019 v Plzni na Borech v hale VŠ Plzeň. Tehdy ze tří družstev kluci obsadili třetí místo. V závěru loňského příspěvku jsem psal. „Pro tuto kategorii ještě florbalové turnaje neskončily. Na jaře 2020 si mohou naši hráči zlepšit reputaci na dalším turnaji“. Onen další turnaj je už minulostí. Dopředu je však třeba otevřeně říci: „Reputaci si mohli zlepšit, ale bohužel šanci promarnili.“
Na úterý 4. února 2020 byl vyhlášen okresní florbalový turnaj H 4.-5. v Kožlanech. Přihlásilo se, a skutečně i dorazilo, 9 družstev – Dolní Bělá, Horní Bříza, Kaznějov, Kozojedy, Kožlany, Kralovice, Manětín, Třemošná a Žihle. Losováním byly vytvořeny dvě skupiny. V naší skupině A byla tato družstva: Dolní Bělá, Kaznějov, Kralovice a Třemošná. Zbývajících pět družstev tvořilo skupinu B. Hrálo se 1 x 8 minut. V naší skupině, jak se později ukázalo, byl budoucí vítěz turnaje i druhý finalista.
Naše výsledky v boji o postup mezi čtyři týmy, které se ucházely o medaile NEVYŠEL. Hráli jsme sice svou hru, ale ta na soupeře v žádném případě nestačila. Navíc jsme měli úžasně nepřesnou střeleckou mušku. Buď jsme netrefili branku vůbec nebo míček končil na těle brankáře či na tyčce. Chvílemi to až vypadalo, že se na nás doslova přilepila střelecká smůla.
Dolní Bělá     :     Třemošná                0 : 0
Dolní Bělá     :     Kaznějov                 1 : 1(branky – Beránek 1x)
Dolní Bělá     :     Kralovice                 0 : 4
Se dvěma body jsme ve skupině A obsadili třetí místo a mohli tak hrát o páté místo. Ani tento zápas se však nevyvedl:
Dolní Bělá     :     Manětín                   2 : 3 (branky – Beránek 1x, Šebek 1x) Konečné umístění: 6. místoDružstvo:
brankářka – Jolana Kopačková
hráči – Pavel Beránek, Dominik Šebek, Josef Vrchlavský, Adam Sukel, Šimon Bakajsa, Jan KarásekCelému turnaji kralovali kluci z Kralovic, kteří vyhráli všechny své duely a zaslouženě postoupili do krajského kola. Konečné pořadí: 1. Kralovice, 2. Třemošná, 3. Kožlany, 4. Žihle, 5. Manětín, 6. Dolní Bělá, 7. Kaznějov, 8. Horní Bříza, 9. Kozojedy.
Z dlouholeté zkušenosti už víme: z pozice na zadních příčkách se budeme velmi pracně a těžko dostávat výše, protože kluci se se stejnými hráči z ostatních škol budou setkávat rok co rok až do deváté třídy. Zpravidla platí pravidlo – umístění ve 2.-3. třídě už předznamenává příští úroveň. Buď se hned na začátku sejde dobrá a silná parta, která jde od úspěchu k úspěchu, nebo z družstva vyniká jen jeden, dva hráči, což bývá obvykle málo.    Každopádně všichni přítomní učitelé nadšeně oceňovali bravurní zákroky naší velmi šikovné brankářky Jolany Kopačkové, což je velmi výtečná zpráva pro dívčí florbalové turnaje v příštích letech. Mít dobrou gólmanku, to je jako vyhrát první cenu ve Sportce…….. Ještě je třeba najít k ní alespoň dvě až tři stejně dobré spoluhráčky!Zapsal J.Bican, 4.2. 2020