Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehazovaná H a D 4.-5. třída

20. 1. 2019

V pátek 18. ledna se konal první ročník v přehazované smíšených družstev žáků ze 4. a 5. třídy. Tento turnaj navazuje na trend dopřát možnost zahrát si soutěže čím dál mladším ročníkům dětí ze ZŠ a přivést je tak k aktivnímu trávení volného času. Turnaj má rozšířit možnosti sportovního vyžití žáků z prvního stupně a dopřát jim pocit úspěchu z vítězství i možnost postupu z okresního kola dál, v našem případě do krajského kola, které se bude v tomto sportu a této věkové kategorii konat v polovině února v Klatovech. Zvláštností propozic soutěže je, že v družstvu musí být na hřišti ze šesti hráčů vždy alespoň dvě děvčata.
První ročník byl vyhlášen překvapivě „narychlo“, takže školní družstva se nestačila připravit a na přípravu a přihlášení měla necelé dva týdny. Navíc pořadatelská škola je dopravně „dost z ruky“. Soutěže ve škole ve Zruč-Senci se tak z těchto důvodů zúčastnila jen tři družstva – Dolní Bělá, Zruč-Senec A a Zruč-Senec B. Postup do krajského kola si po velmi dramatickém a napínavém zápase vybojovalo domácí družstvo Zruč-Senec A. Tato tři přihlášená družstva pro příští rok získala účastí na tomto turnaji první zkušenosti a mají tak nesporný náskok v přípravě.

Zde jsou výsledky turnaje:
Zruč-Senec A   :   Zruč-Senec B                        15 : 7, 15 : 10
Dolní Bělá   :   Zruč-Senec B                              15 : 3, 15 : 10
Finálový zápas o postup do krajského kola:
Dolní Bělá   :   Zruč-Senec A                              10 : 15, 15 : 10, 12 : 15

Po první sadě se zdálo, že domácí „drží otěže zápasu pevně ve svých rukách“. Ve druhé sadě všechny přítomné diváky překvapilo, jak snadno naši hráči hru otočili a poměrně hladce a zaslouženě po mnoha chybách soupeře se stejným výsledkem vyhráli. Třetí sada měla ukázat, které družstvo je lepší. Bohužel v tuto rozhodující chvíli naši hráči převážně vlastními chybami až překvapivě snadno prohrávali 1 : 12. Pak se však dostal na podání Ondra a získal v náš prospěch z podání neuvěřitelných deset bodů za sebou. Soupeře jsme nakonec „dotáhli“ na rozdíl 12 : 14. Pak však stačila jedna jediná chybička v podobě hozeného míče do sítě a bylo po vítězství a postupu. Přesto to byl velmi zajímavý a až do konce napínavý zápas. Škoda jen, že se nesešla větší konkurence. Za rok to bude určitě s mnohem větší účastí. Je to tak vždy, když se začíná s něčím novým. Přesně tak to bylo kdysi i s florbalem a dnes se v klučičí kategorii zúčastňuje téměř dvacet družstev a je nutno dělat před okresním kolem dvě přípravná vyřazovací okrsková kola.
Naše družstvo: Tomáš Plevka, Václav Lopata, Ondřej Vokáč, Adam Kratzer, Sabina Kalousová, Marie Čiháková, Ondřej Kilián, Pavel Polívka a Linda Tyrová  

Dolní Bělá  -  2. místo

Zapsal J.Bican, 18.1. 2019

Fotografie: zde 

prehazovana1.jpg