Jdi na obsah Jdi na menu
 


Minikopaná (hoši 8.-9. třída)

20. 10. 2018

 Tento turnaj nesporně patří k těm nejobsazenějším. Vždy se sjedou téměř všechny školy z okresu Plzeň-sever. Nejinak tomu bylo i v letošním školním roce. Do Horní Břízy 25. září dorazilo 12 družstev, která sehrála náročný turnaj o titul Mistr okresu Plzeň-sever s právem reprezentovat náš okres na krajské soutěži. Byla to tato družstva:

Dolní Bělá, Horní Bříza, Kaznějov, Kralovice, Líně, Manětín, Město Touškov, Nýřany, Třemošná, Vejprnice, Zruč-Senec a Žihle

Družstva se rozlosovala do dvou skupin. Podle výsledků ve skupině se pak pokračovalo v bojích o jednotlivá umístění. V naší skupině hrála tato družstva – Dolní Bělá, Kaznějov, Líně, Nýřany, Vejprnice a Žihle. 
Naše výsledky:
Dolní Bělá   :   Kaznějov                     0 : 2
Dolní Bělá   :   Líně                              0 : 3
Dolní Bělá   :   Žihle                             1 : 4               (branky – Daníček 1x)
Dolní Bělá   :   Nýřany                         0 : 3
Dolní Bělá   :   Vejprnice                     1 : 1               (branky – Pergl 1x)

Po základní skupině jsme po velmi slaboučkých výsledcích s jedním bodem skončili na posledním – šestém -  místě a mohli tak hrát s Manětínem pouze o 11. místo.  

Dolní Bělá   :   Manětín                       3 : 2              (branky – Pergl 2x, Spousta 1x)

Začátek tohoto utkání o umístění byl opravdu katastrofální – po pěti minutách jsme už prohrávali 0 : 2. Naštěstí se kluci „probudili“, vyrovnali a přidali jednu branku navrch. Oddechli jsme si - alespoň tento zápas jsme vyhráli. Bohužel je to nejhorší výsledek naší školy v minikopané za posledních patnáct let!

konečné umístění – 11. místo

Pořadí na prvních třech místech: 1. Zruč-Senec, 2. Horní Bříza, 3. Nýřany
Jen pro zajímavost: Tento turnaj jsme slavně vyhráli ve školním roce 2003/2004, 2005/2006, 2014/2015, 2016/2017 a ve všech čtyřech případech reprezentovali okres Plzeň-sever v krajské soutěži. V loňském roce jsme skončili po vlastních chybách až na 4. místě!

Zapsal J.Bican, 25.9. 2018

img_1520.jpg