Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kroužky míčových her

5. 1. 2019

Od října 2018 se pravidelně scházejí příznivci sportu a pohybu z 1. stupně v tělocvičně ZŠ. Na této úrovni nejde o medaile a umístění, ale o získání vztahu k pohybu a o radost ze společně prožitého času se svými vrstevníky. Je velmi potěšitelné, že chodí nejen kluci, ale i děvčata. V této době jsme se věnovali hlavně florbalu, což je na naší škole jedna z nejúspěšnějších disciplín. V úterý ráno chodí 14 děvčat z 3. až 5. třídy, ve středu 13 kluků ze 4. a 5. třídy a v pátek 11 kluků z 2. až 5. třídy. Ve všechny dny začínáme vždy od sedmi hodin ráno. Za ty tři měsíce se už sportovci naučili slušně ovládat tuto náročnou kolektivní hru a tak jsme si v rámci předvánoční přípravy vyzkoušeli i tři turnaje, což také mimochodem patří k přípravě na budoucí reprezentaci školy na okresních soutěžích. První turnaj vycházel z toho, že si nejlepší ze skupiny vybral k sobě nejlepší hráče atd. Druhý turnaj vypadal tak, že jsem vybral tři nejlepší hráče jako kapitány a ti si ostatní hráče rozdělili mezi sebe. Při třetím turnaji se hráči rozdělili na tři družstva losováním. Je škoda, že se všech tří turnajů nemohly zúčastnit všechny děti (před vánočními prázdninami byla dost velká nemocnost).
Zde je přehled výsledků z prvního typu turnaje, kde už nám „vyskakují“ zajímavá jména těch, kteří za tu krátkou dobu zvládli florbal nejlépe a prosazují se jako individuální i kolektivní hráči, dobře „čtou hru“ a mají „čuch na branku“, ví kam se postavit, kam přeběhnout, překvapují svou bojovností nebo podporují hru svého družstva odpovědnou činností v obraně atd.

DÍVKY 3.-5. třída:     
A : B   2:1 (branky za A Čiháková 2x, za B Protivová 1x)
A : C   6:0 (branky za A Šebková 4x, Čiháková 1x, Tyrová 1x)
B : C   5:0 (branky za B Kalousová 3x, Protivová 1x, Kopačková 1x)
branky ze všech tří turnajů:
Kalousová 12x, Šebková 8x, Švamberková 7x, Čiháková 3x, Walterová 2x, Protivová 2x

HOŠI 4.-5. třída:
A : B   11:3 (branky za A Vokáč 10x, Plevka 1x, za B Vrchlavský 2x, Beránek 1x)
A : C   5 :1 (branky za A Plevka 3x, Vokáč 2x, za C Bakajsa 1x)
B : C   2 : 2 (branky za B Vrchlavský 1x, Šebek 1x, za C Bakajsa 1x, Kilian 1x)
branky ze všech tří turnajů:
Vokáč 22x, Vrchlavský 9x, Sukel 7x, Plevka 6x, Beránek 3x, Fleissner 3x

HOŠI 2.-5. třída:
A : B   2 : 0 (branky za A Karásek 1x, Staník 1x)
A : C   4 : 0 (branky za A Karásek 3x, Koudele 1x)
B : C   0 : 3 (branky za C Chocholatý 1x, Hakr 1x, Krauz 1x)
branky ze všech tří turnajů:
Karásek 8x, Chocholatý 3x, Hakr 3x, Krauz 2x, Širer 2x

Už z přehledu branek ze všech tří turnajů je vidět, že se jmény jako Vokáč, Kalousová, Karásek, Vrchlavský, Šebková, Chocholatý, Sukel, Plevka, Švamberková, Čiháková, Hakr, Krauz a dalšími se v příštích letech budeme setkávat velmi často. Jsou to totiž naše sportovní naděje! 
O svědomité přípravě malých hráčů vypovídá i to, že kluci ze 4.-5. třídy v prosinci 2018 vyhráli okresní turnaj ve florbalu ČEPS CUP a postoupili do krajského kola, které se bude konat v lednu 2019. Držme jim palce, aby dopadli co nejlépe. Budou totiž reprezentovat nejen naši školu, ale i okres Plzeň-sever.      
V příštích měsících se na kroužku míčových her budeme zaměřovat i na vybíjenou, přehazovanou, stolní tenis a kopanou, protože na jarní měsíce 2019 jsou pro kategorii hoši a dívky z 2. až 5. třídy připraveny právě v těchto sportech okresní soutěže, ve kterých se naši hráči mohou porovnat se šikovností dětí z jiných škol. A to je velká zkušenost a motivace.
V příloze jsou fotografie z prvního typu školního florbalového turnaje a vítězné družstvo z ČEPS CUP.

Zapsal J.Bican, 4.1. 2019  

Fotografie: zde   

micovky2019.jpg