Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajské kolo – FLORBAL D 6.-7. třída

10. 12. 2019

Tak jsme se dočkali. V Rokycanech se 5. 12. konalo krajské kolo děvčat ve florbalu - v tomto velmi oblíbeném sportovním odvětví. Zúčastnilo se osm vítězů okresních kol z Plzeňského kraje – Gymnázium Rokycany, ZŠ Dolní Bělá, ZŠ Domažlice, ZŠ Chlumčany, ZŠ Klatovy, ZŠ Nezvěstice, ZŠ Planá u Mariánských Lázní a ZŠ Rokycany. Opět, jako vždy, jsme byli z nejmenší vesnice! Ale soupeřům jsme nedali nic zadarmo! 
Skupina A – Gymnázium Rokycany, ZŠ Dolní Bělá, ZŠ Nezvěstice, ZŠ Planá u Mariánských Lázní
Skupina B – ZŠ Domažlice, ZŠ Chlumčany, ZŠ Klatovy, ZŠ Rokycany
Naše výsledky ve skupině A:

D. Bělá : Planá 0 : 0  
D. Bělá : Gymnázium Rokycany 0 : 5  
D. Bělá : Nezvěstice 1 : 1 (branky – Poljanská 1x)

Ve skupině A jsme díky lepšímu skóre obsadili třetí místo a dostali tak možnost bojovat o páté místo.
Zápas o páté místo:
Dolní Bělá     :     Domažlice            1  :  1  
(branky – Kalousová 1x)

V řádné hrací době (12 minut) skončil zápas po urputném boji na obou stranách nerozhodně.
Tři samostatné nájezdy:

První – Čiháková: neproměnila    soupeřka: neproměnila  
Druhý – Švamberková: proměnila    soupeřka: neproměnila  
Třetí – Kalousová: proměnila   už se nejel  

 Konečný výsledek: Dolní Bělá zvítězila nad Domažlicemi na samostatné nájezdy 2 : 0.

Závěrečné pořadí
1. ZŠ Nezvěstice   2. ZŠ Rokycany   3. Gymnázium Rokycany 4. ZŠ Chlumčany  
5. ZŠ Dolní Bělá  6. Domažlice 7. ZŠ Planá       8. ZŠ Klatovy
Gratuluji!

Páté místo v krajské soutěži je moc pěkný a velmi ceněný výsledek. Vždyť jsme na takové slušné umístění čekali celých osm let! V této kategorii - DÍVKY 6.-7. třída - jsme se v historii florbalu v krajském kole „ukázali“ zatím jen pětkrát  –  2OO9/2010 – 3. místo, 2011/2012 – 3. místo (to byl dívčí florbal ještě „v plenkách“ a nikdo jej ještě moc nehrál), pak přibývala nová a nová družstva, ale ještě 2x jsme se prosadili  - 2013/2014 – 6. místo, 2014/2015 – 6. místo, pak pět dlouhých let N I C a konečně letos  - 2019/2020 – 5. místo. V této kategorii jde o náš nejlepší výsledek od roku 2011!!! Mimochodem – od roku 2009 jsme napříč všemi kategoriemi reprezentovali okres Plzeň-sever ve florbalu v krajských kolech už - 14x.
Děkuji všem rodičům, kteří si našli čas a převezli nás z Dolní Bělé do Rokycan a zpět …….. a aktivně náš tým po celou dobu trvání turnaje podporovali svým hlasitým povzbuzováním.
Družstvo:
Brankářka – Jolana Kopačková
Základní pětka – MarieČiháková, Gabriela Poljanská, Sabina Kalousová, Markéta Švamberková, Anna Čechurová
Náhradníci – Veronika Walterová, Sabina Heroldová, Eliška Nová
Všichni si za svou bojovnost zaslouží velkou pochvalu.
Zvláště dobře si, přestože je teprve v páté třídě, vedla naše brankářka, která perfektně „ustála“ nejen všechny zápasy, ale hlavně samostatné nájezdy.

Ps. Na fotografiích si všimněte: 1) na jak velké hrací ploše se hrálo, 2) jak děvčata za pomoci jogurtů a chlebníků prováděla v šatně rozbor herních situací a 3) kolik času děvčata věnovala nejen herní přípravě, ale i dokonalým účesům.

Zapsal J.Bican, 5.12. 2019    

Fotografie: zde       

dflorbalkraj.jpg