Jdi na obsah Jdi na menu
 


Florbal hoši 6.-7. třída

9. 11. 2019

V  týdnu od 3. do 7. listopadu se uskutečnila hned dvě kola okresních florbalových turnajů – hoši 6.-7. třída a dívky 6.-7. třída. Hned na začátku týdne - v úterý 4. 11. - se konal turnaj hochů. Do Horní Břízy přijelo celkem jedenáct družstev, která, jak je v těchto případech obvyklé, se rozlosovala do dvou skupin. Hrálo se 1 x 8 minut. Brankář + 3 hráči.
Skupina A: Kožlany, Manětín, Tlučná, Třemošná, Všeruby
Skupina B: Dolní Bělá, Horní Bříza, Kralovice, Plasy, Zruč-Senec, Žihle
Pořadatelem bylo určeno, že z každé skupiny postoupí do bojů o medaile a o postup do krajského kola po odehrání skupiny vždy dvě družstva. Dá se říct, že obě skupiny byly zhruba vyrovnané. Ve skupině B musel každý odehrát o jeden zápas navíc.
Družstvo Dolní Bělé: brankář - A. Kratzer, hráči – O. Vokáč, F. Pergl, T. Plevka, V. Lopata, J. Mareš a R. Bohuslav
Naše družstvo mělo předpoklady k tomu vybojovat slušné umístění, vždyť v loňském školním roce tato parta v kategorii H 4.-5. třída ve dvou okresních florbalových turnajích obsadila v jednom případě první místo, a v tom druhém místo druhé. Přesto jsme zůstali daleko za očekáváním.
Naše výsledky:

D. Bělá : Zruč-Senec 4 : 3 (branky Pergl 3x, Vokáč 1x) Zruči jsme pomohli jednou vlastní brankou
D. Bělá : H. Bříza 0 : 1 (šlo o vyrovnaný zápas, ve kterém jsme nedokázali brankáři Horní Břízy vstřelit branku)
D. Bělá : Plasy 2 : 2 (branky Pergl 1x, Vokáč 1x), velmi vyrovnaný zápas s budoucí vítězem turnaje
D. Bělá : Žihle 3 : 0 (branky Pergl 3x), slušná hra
D. Bělá : Kralovice 0 : 4 (hrálo se osm minut - ještě v šesté minutě jsme prohrávali 0:1 /při srovnání s
výsledky ostatních týmů ve skupině jsme na postup potřebovali nutně vyhrát a připsat si dva body/, stáhli jsme brankáře a ve čtyřech se pokusili během dvou minut vstřelit dvě branky – nepovedlo se, naopak do opuštěné branky nám padly ještě tři góly)

Ve skupině B jsme získali celkem pět bodů a obsadili třetí místo, což nám počtem bodů vyneslo celkové: 8. místo

Konečné pořadí: 1. Plasy, 2. Třemošná, 3. Kralovice, 4. Tlučná, 5. Horní Bříza, 6. Kožlany, 7. Manětín, 8. Dolní Bělá, 9. Všeruby, 10. Žihle, 11. Zruč-Senec
Musíme si přiznat, že po loňských úspěších jsme očekávali mnohem lepší výsledek. V této kategorii se stále nemůžeme „odlepit ode dna“. Mimochodem – v kategorii H 8.-9. třída je to ještě horší. Ve srovnání s děvčaty mají kluci za posledních několik let neveselou bilanci. Od roku 2009:

7., 9., 7., 6., 9., 5., 2., 1., 2., 6., 8. místo

Doufejme, že příští rok bude pro kluky úspěšnější (kromě F.Pergla a R.Bohuslava jsou všichni šesťáci) – v kategorii H 6.-7. si zahrají ještě ve školním roce 2020/2021. 

Zapsal J.Bican, 4.11. 2019  

Fotografie: zde          

fh.jpg