Jdi na obsah Jdi na menu

Florbal dívky 6.-7. třída

9. 11. 2019

Čtvrtek 6. 11. 2019 = okresní turnaj dívek. To nebyl jen tak obyčejný čtvrtek. To byl čtvrtek VÍTĚZNÝ! Vítězný pro děvčata z Dolní Bělé z kategorie D 6.-7. třída. Nutno přiznat, že vítězný OPĚT! Proč? Bilance v této kategorii je naší chloubou. Posuďte sami (umístění za posledních jedenáct let):

1., 2., 1., 4., 1., 1., 2., 2., 2., 2., 1.

Do Horní Břízy jsme přijeli ve složení: brankářka – Jolana Kopačková (5.tř!!!), hráčky – Marie Čiháková, Gabriela Poljanská, Markéta Švamberková, Anna Čechurová, Sabina Kalousová, Veronika Walterová a Eliška Nová. Družstev přijelo sedm. Hrál každý s každým, 1 x 8 minut, brankářka + 4 hráčky.
Naše výsledky:

D. Bělá : Žihle 2 : 0 (branky - M.Čiháková 2x)
D. Bělá : Manětín 2 : 0 (branky – M.Čiháková 1x, G.Poljanská 1x)
D. Bělá : Žihle 2 : 2 (branky – M.Čiháková 1x, G.Poljanská 1x)
D. Bělá : H. Bříza 1 : 1 (branky – G.Poljanská 1x)
D. Bělá : Kralovice 0 : 0

Před posledním zápasem s favoritkami z Plas jsme byli, ovšem v případě remízy, smířeni (a přiznejme velmi spokojeni) s druhým místem. V případě prohry jsme ještě mohli klesnout na třetí příčku. Proč s favoritkami? Dolní Bělá měla dosud tyto výsledky - 2 výhry a 3 vydřené remízy, ….. zatímco Plasy 4 velmi přesvědčivé výhry a 1 nešťastnou remízu. Děvčata z Plas už byla v radostném očekávání celkového vítězství, a to se někdy nevyplácí. Byla najisto přesvědčena, že je nějaká Dolní Bělá už nemůže o vítězství připravit.
Do duelu jsme nastupovali s tím, že musíme všechno podřídit tomu, abychom uhráli remízu a získali druhé místo. Do obrany se postavily tři hráčky s úkolem zastavit všechny průniky k naší brance a vyhazovat míčky na polovinu soupeřek – M.Švamberková, A.Čechurová, S.Kalousová. Do útoku pak nastoupila jen jedna hráčka – M.Čiháková – s úkolem vázat na sebe obránce soupeře a zdržovat hru (střídala se s G.Poljanskou). A ono to fungovalo! Děvčata v obraně dlouhých šest minut přes sebe nikoho nepustila. Pak při jedné nepřehledné situaci hráčka Plas zpoza své branky vystřelila prudkou ránu, trefila svou spoluhráčku stojící před brankou do nohy a ………. míček se nečekaně odrazil do vlastní branky. Bylo to opravdu nečekané, ale z pohledu Plas ještě nebylo nic ztraceno. Vždyť jim k celkovému vítězství stačila remíza. My se však „zakousli“. Na zbývající dvě minuty do obrany nastoupily všechny čtyři hráčky. Hra v našem podání nebyla příliš pohledná – získat míček, vyhodit na polovinu soupeřek a čekat na další útok. Byla to kompaktní neprostupná hráz bez jediné skulinky. Dlouhé předlouhé dvě minuty, ale děvčata to perfektně zvládla.

Dolní Bělá     :     Plasy                  1 : 0         (hráčky Plas si daly vlastní branku)
Takový závěr turnaje Plasy nečekaly. Bylo to obrovské zklamání. Nesmírný smutek byl vidět na každé hráčce. Některé zamačkávaly slzičky, jiné to regulérně oplakaly. Sen o prvním místě a krajském kole se rozplynul! Na druhé straně – na straně Dolní Bělé - však zavládla nesmírná radost z dosaženého úspěchu.

Tímto heroickým výkonem získala děvčata z Dolní Bělé dva body, dotáhla se na dosud neporazitelné Plasy a díky vítězství ve vzájemném zápase se stala Mistry okresu Plzeň-sever pro školní rok 2019/2020 s právem reprezentovat okres Plzeň-sever v krajském kole. Navíc jen o jednu branku M.Čihákové unikla trofej pro nejúspěšnější střelkyni turnaje. Se čtyřmi brankami se umístila na druhém místě.
Konečné pořadí
1. Dolní Bělá, 2. Plasy, 3. Kožlany, 4. Horní Bříza, 5. Manětín, 6. Kralovice, 7. Žihle

Kromě diplomu, medailí a poháru pro vítěze si děvčata odvezla i putovní pohár, který bude v držení Dolní Bělé až do příštího ročníku.

Pochválit bych chtěl úplně všechna děvčata. Hlavně za bezmeznou a úpornou bojovnost (už dlouho jsem je neviděl v tvářích tak červené a s kapkami potu na čele), za to jak držely pevně při sobě a „táhly za jeden provaz“. Přesto tým držely hlavně tři hráčky – v útoku Maruš, v obraně Markéta a v brance Jolanka. Ta se tak osvědčila, že 1) bude chytat i v turnaji H 4.-5. třída a 2) na pozici brankářky pravděpodobně zůstane až do deváté třídy. Její postřeh a brankářské reflexy ji k tomu prostě předurčují!

Všem děvčatům gratuluji a děkuji za nevšední sportovní zážitek.