Jdi na obsah Jdi na menu
 


Florbal – dívky 8.–9. třída

30. 10. 2018

Tak se opět po roce rozjely florbalové soutěže. Naše družstva jsou přihlášena ve všech pěti kategoriích. Jako první se ve středu 24.10. uskutečnila soutěž dívek z 8.-9. třídy. Po úspěších z předchozích let se od nás očekával slušný výkon. A ten se také dostavil! Měli jsme však velmi těžkou pozici. V naší devítce jsou jen čtyři děvčata a z nich nás byla schopna reprezentovat jen jedna hráčka. Družstvo jsme tedy museli doplnit z 8., 7. a dokonce i z 6. třídy. Nakonec jsme odjeli v tomto složení: Martina Fremrová, Kristýna Červená, Tereza Nágrová, Aneta Štálová, Karolína Pokorná, Nela Marešová a Markéta Švamberková.

O titul Mistr okresu Plzeň-sever se nakonec v Horní Bříze utkalo osm týmů: Dolní Bělá, Horní Bříza, Chotíkov, Kralovice, Manětín, Tlučná, Všeruby a Žihle. Osm dívčích týmů bylo rozlosováno do dvou skupin. V naší skupině jsme hráli o postup s Kralovicemi, Manětínem a Všeruby.
sledky:  

Dolní Bělá : Manětín   6 : 0 (branky: Červená 6x)
Dolní Bělá : Kralovice   0 : 0  
Dolní Bělá : Všeruby   2 : 0 (branky: Červená 1x, Štálová 1x)

 V naší skupině skončila na prvním místě dvě družstva se shodným počtem bodů – my a Kralovice. Vzájemný zápas byl nerozhodně a tak rozhodoval počet vstřelených branek. Kralovice na tom byli lépe o dvě branky (10 : 8). O postup do finále jsme tedy museli hrát s favorizovaným družstvem Tlučné. Výsledek byl opravdu „tučný“. Za deset minut jsme dostali osm branek:
Dolní Bělá   :   Tlučná                  0 : 8

Naděje na zisk medailí však stále ještě visela ve vzduchu. O bronzové medaile jsme se utkali s Kralovicemi, se kterými jsme už jednou remizovali. Naše taktika byla jasná – pokusit se dát branku a pak bránit „do roztrhání těla“. A tak to také dopadlo! Celých osm minut byl stav 0 : 0. Kristýna však nakonec dokázala překonat brankářku soupeřek a vstřelit nečekanou branku. Celé naše družstvo se zatáhlo k vlastní brance a hráčky trpělivě vyhazovaly získané míčky na polovinu soupeřek. Dvě minuty do konce zápasu se sice hrozitánsky vlekly, ale děvčata výsledek dokázala udržet.
Dolní Bělá   :   Kralovice               1 : 0         (branky: Červená 1x)

Konečné umístění – 3. místo

Diplom, pohár a medaile děvčatům moc slušely. Není to sice takový úspěch jako v loňském roce, ale i třetí místo se počítá. Nejlepší hráčky: útok – K.Červená (8 branek), obrana – T.Nágrová, brankářka – M.Fremrová.

Pořadí na prvních třech místech:        1. Tlučná     2. Žihle     3. Dolní Bělá  
                                                                                                                    
Zapsal J.Bican, 24.10. 2018 

Fotografie: zde 

flod.jpg