Jdi na obsah Jdi na menu

Florbal – D 8. – 9. třída

30. 10. 2019

Tak tohle bude mnohem veselejší příběh než turnaj v házené. Do okresního kola ve florbalu dívek z 8. - 9. třídy se v letošním školním roce přihlásilo sedm družstev – Dolní Bělá, Horní Bříza, Chotíkov, Kralovice, Tlučná, Všeruby a Žihle. Od začátku bylo naprosto jasné, že favoritem i v letošním roce bude družstvo Tlučné (děvčata v modrém). A to se také potvrdilo. Nejenže tento tým vyhrál všechny zápasy, ale během turnaje neinkasoval ani jednu branku. Děvčata z Tlučné zaslouženě „brala všechno“ – titul Mistr okresu Plzeň-sever pro školní rok 2019/2020 a čest reprezentovat okres Plzeň-sever v krajském kole, Nejúspěšnější střelkyni turnaje i Nejúspěšnější brankářku.
Naše výsledky:

Dolní Bělá : Žihle 3 : 1 (branky – Červená 2x, Štálová 1x, dali jsme si vlastní branku)
Dolní Bělá : Tlučná 0 : 3
Dolní Bělá : Chotíkov 4 : 0 (branky – Červená 4x)
Dolní Bělá : H. Bříza 3 : 0 (branky - Červená 3x)
Dolní Bělá : Kralovice 0 : 2
Dolní Bělá : Všeruby 4 : 0 (branky – Červená 3x, Štálová 1x)

Dolní Bělá skončila na skvělém 3. místě

Družstvo:
brankářka – K.Žigová
hráčky – K.Červená, A.Štálová (útok), T.Nágrová, K.Pokorná (obrana), G.Poljanská, S.Benešová (náhradnice)
Naší nejúspěšnější střelkyní byla Kristýna Červená – soupeřkám vstřelila celkem 12 branek. Děvčata velmi dobře reagovala na vývoj turnaje, hrála soustředěně a bojovně. Díky zvolené taktice soustředění se na obranu se družstvu dařilo i v duelu s Tlučnou prvních pět minut držet bezgólové skóre (zápas trval osm minut). Velká škoda ztraceného zápasu s Kralovicemi. Soupeř byl herně na naší úrovni, ale nám se nepodařilo vstřelit ani jednu branku. Byl to souboj o druhé a třetí místo. A ten jsme v tomto případě „projeli“.