Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvě zprávy ze sportu na závěr

7. 7. 2018

Školní rok 2017/2018 je definitivně za námi. Všichni dostali vysvědčení a rozeběhli se na už dlouho toužebně očekávané dvouměsíční prázdniny. V posledním týdnu jsme zhodnotili školní rok i v oblasti sportu. Rok to byl výjimečný tím, že jsme se zúčastnili celkem čtyř krajských kol. V okresních soutěžích se nám, až na výjimky, nedařilo tak jako v minulých letech. Nezvyklého stavu si všimli i vyučující z ostatních škol konstatováním, že „Dolní Bělá nějak ztrácí páru“. Doufejme, že příští školní rok bude úspěšnější.
Nejúspěšnějším sportovním odvětvím letošního roku byl florbal a stolní tenis. Dvě naše florbalová družstva postoupila do krajského kola. Dívčí družstvo si postup vybojovalo přímo v okresním kole, zatímco kluci postoupili do kraje z druhého místa, neboť vítěz okresu – ZŠ Žihle – měla v den konání turnaje zahraniční zájezd, o který kluci ze Žihle nechtěli přijít. Zástupci dívčího florbalového a klučičího pingpongového týmu si ve čtvrtek 28.6. jako poděkování za své výkony rozdělili speciálně pro tuto příležitost vyrobený dort ozdobený florbalovým a pingpongovým míčkem. Prý jim chutnal! Bohužel většina z nich byli deváťáci, takže to byl dort i na rozloučenou. Tahle parta toho pro reprezentaci naší školy udělala opravdu hodně. Děkuji.
Druhou zprávou z oblasti sportu je zveřejnění nejúspěšnějších sportovců za školní rok 2017/2018. Jsou to:
Nejúspěšnější sportovkyní se stala poprvé, a doufejme, že ne naposledy, KRISTÝNA ČERVENÁ ze sedmé třídy. Z turnajů si přivezla jednu medaili zlatou, tři stříbrné a dvě bronzové. Zahrála si i na dvou krajských kolech ve florbalu – na dívčím i klučičím turnaji.
Nejúspěšnějším sportovcem pro letošní rok se, už podruhé za sebou, stal JIŘÍ KUPKA z deváté třídy. Ten si sice přivezl jen jednu bronzovou medaili, ale reprezentoval naši školu na třech krajských soutěžích a značnou měrou se zasloužil i o 4.místo krajského kola ve stolním tenisu.   

Zapsal J.Bican, 29.6. 2018

Fotografie: zde  

sportovec.jpg