Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bruslení v Třemošné

2. 2. 2019

Na úterý 29. ledna připravila paní učitelka Husáková pro vážné zájemce z 3. – 9. třídy akci, která byla určena pro všechny, kteří rádi bruslí a hrají hokej. Výprava zamířila na ledovou plochu Aréna v Třemošné. Podmínkou účasti byla povinnost chránit si hlavu přilbou – lyžařskou nebo cyklistickou. Díky velké nemocnosti nás bylo méně, než jsme očekávali (43 dětí + p. uč. Husáková, Vejvodová, Bican). Na celých 75 minut jsme měli ledovou plochu jen a jen pro sebe. V 9,45 se první nedočkavci „vrhli“ na rolbou čerstvě upravenou ledovou plochu. Na jedné polovině p. uč. Vejvodová prováděla výcvik a zdokonalování začátečníků formou různých her a závodů jednotlivců a dvojic. Zde byli hlavně třeťáci, čtvrťáci a začátečníci ze starších žáků. Řada mladších dětí využila i nácviku jízdy s oporou „chodítka-bruslítka“. Na opačné straně pak po rozbruslení probíhal pod vedením p. uč. Husákové téměř šedesátiminutový hokejový zápas, do kterého se aktivně zapojila i sportovně založená děvčata. Hra se „přelévala“ za strany na stranu podle toho, kam zrovna letěl odražený puk. Gólů padalo hodně! Nebylo ani tak důležité, kdo zrovna vyhrává nebo prohrává. Důležitější bylo zanícení a chuť, s jakou byla hra po celou dobu vedena. Po bruslení bylo v šatnách vidět, jak všem vyhládlo a leckdo měl z pohybu krásně „červená líčka“. Vhod přišla i horká čokoláda z automatu u vchodu na stadion. Bruslení se všem moc líbilo a tak se už teď těšíme na další návštěvu ledové plochy.

Zapsal J.Bican, 29.1. 2019 

Fotografie: zde

brusleni.jpg