Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji

21. 10. 2013

 

logoeu.png

Následující dokument popisující spolupráci naší školy na projektu si můžete také stáhnout zde (formát pdf).


Projekt „Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském krajije financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a maximální výše dotace je stanovena 95 938 495,63 Kč.

Doba realizace projektu je 1. 9. 2013 až 30.6.2015.
Projekt počítá se zapojením 18 středních škol Plzeňského kraje, které jsou partnery projektu s finančním příspěvkem.
Cílovou skupinou jsou žáci středních škol a školských zařízení, pracovníci škol a školských zařízení, vedoucí pracovníci škol a školských zařízení. Na každou střední školu budou napojeny nejméně čtyři základní školy.
Jednou ze zapojených 18 středních škol je SŠ Horní Bříza (s rozpočtem 4.411.560,09 Kč), která v rámci klíčových aktivit bude spolupracovat se ZŠ Horní Bříza, ZŠ Třemošná, ZŠ Kaznějov, ZŠ Dolní Bělá a ZŠ Všeruby.
SŠ Horní Bříza bude v rámci projektu realizovat aktivity zaměřené na zkvalitnění vzdělávání žáků technických a řemeslných oborů zejména vybavením dílen praktického vyučování novými stroji, nástroji a přístroji. V rámci uskutečnění klíčových aktivit bude kladen větší důraz na rozvoj motorických schopností a manuální zručnost a tím dojde k rozšíření technického vzdělávání žáků. Žáci základních škol budou během realizace aktivit mimo jiné využívat dílny SŠ Horní Bříza, seznámí se technickými a řemeslnými obory, získají praktické dovednosti a zkušenosti. Technické obory získají více na atraktivitě a u žáků se vzbudí nebo prohloubí zájem o technické vzdělávání. Dále bude SŠ Horní Bříza v průběhu projektu realizovat pro žáky zmiňovaných ZŠ příměstské tábory s technickou výukou. Další aktivitou žáků SŠ Horní Bříza je vypracování projektu, v jehož rámci se budou podílet na vedení technických kroužků, pořádaných touto SŠ. Odborní učitelé budou navštěvovat základní školy, kde v hodinách fyziky a ostatních předmětů povedou vyučování společně s učiteli uvedených ZŠ. Na základě dlouholeté spolupráce SŠ Horní Bříza s firmami se uskuteční jak v ZŠ, tak ve SŠ Horní Bříza nekomerční praktické ukázky, workshopy a prezentace zástupců předních firem z oblasti silikátů, strojírenství a elektrotechniky. Tyto firmy umožní žákům  vyšších ročníků ZŠ exkurze do provozů s moderní technikou a technologií výroby. Tím také dojde k naplnění cílů projektu – zvýšení motivace žáků pro studium technických oborů.