Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt „Školní naučná stezka – ochrana původních dřevin“

25. 10. 2017

Ve čtvrtek, 19. 10. si žáci 6., 8. a 9. tříd měli možnost vyzkoušet vysázet ovocné stromky.
Pracovní dopoledne odstartoval táborák, děti si opékaly vuřty, topinky, jablka… Poté všichni společně vysadili cca 25 kusů ovocných dřevin. Sázelo se v místě stávajícího jabloňového sadu. Sortiment ovocných dřevin na školní zahradě se tak obohatil o tyto druhy: slivoně, hrušně, jabloně, maliníky, rybízy (červené, bílé) a ostružiníky. Výsadby jsou zaměřeny na základní původní české odrůdy.
Všichni držíme stromkům palce, aby se v zahradě dobře „uchytili“.
Je třeba poznamenat, že projekt je z převážné části financován z dotace Plzeňského kraje.

(Mgr. M. Husáková, 25.10.2017)

Fotografie zde 

zahrada_2017.jpg