Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŽIVÝ BETLÉM v ZOO Plzeň

28. 12. 2019

Ve škole skončilo v tomto kalendářním roce vyučování v pátek 20. prosince. Všichni natěšeně odešli na dlouho očekávané vánoční, a letos i mimořádně velmi dlouhé, prázdniny. Deváťáky však čekal ještě jeden nelehký úkol. Po loňském úspěchu v ZOO Plzeň slíbili, že i letos před vánocemi předvedou svůj ŽIVÝ BETLÉM plzeňským divákům. Dlouho dopředu bylo domluveno, že se tak stane v sobotu 21. 12. od 15 hodin. V podání téhle fajn party to tedy bylo už šesté vystoupení (4x v Dolní Bělé, 2x v ZOO Plzeň). Velkou neznámou do poslední chvíle bylo, zda se všichni kompletně sejdeme (18 dětí a 4 dospělí). Vše však nakonec dobře dopadlo. Zaznamenali jsme pouze jednu drobnou změnu v obsazení, kdy Janu Janouškovcovou (Josef) vystřídala Tereza Nágrová (8. třída). Zázrak se sněhem se sice už neopakoval, ale stalo se něco podobného. Asi týden před vystoupením nečekaně volal náš bývalý žák Dušan Klik (student Pedagogické fakulty v Plzni obor hudební výchova, zpěvák Komorní opery Praha a Divadla Pluto) s tím, že by si rád s námi při nějaké příležitosti zazpíval. Domluvili jsme se, že se k nám připojí v Plzni. A byl tam! Jako významný host na našem vystoupení v ZOO Plzeň přislíbil účast, tak jako v loňském roce, Mons. Tomáš Holub biskup plzeňský. I on svůj slib splnil!
V sobotu jsme se sešli u horní brány do ZOO ve 13,30 hod. Nikdo z účinkujících naštěstí nezaspal!
Po bleskové a už nacvičené přípravě scény jsme přesně v 15 hodin zahájili program průvodem účinkujících mezi diváky. Pan biskup všechny návštěvníky srdečně přivítal a popřál jim hezké a klidné vánoce. Poté Dušan Klik navodil vánoční náladu přítomným dětem i dospělým dvěma krásnými vánočními písněmi – Bílé vánoce a Ryba rybě. Po úvodu s připomenutím adventních zvyků (mj. Lucky) proběhl celý živý betlém. Na závěr znovu zazpíval Dušan Klik. V jeho podání zazněla píseň Modlitba z pohádky Anděl Páně 2. Herci individuálně popřáli divákům hezké vánoce, malé děti podarovali dárkem a také se s nimi vyfotografovali. Asi stopadesát diváků naše deváťáky odměnilo bouřlivým potleskem. Škoda, že se až do konce nemohl zúčastnit pan biskup. Během příchodu králů byl odvolán k vyřízení neodkladných pracovních povinností.
Po tomto vystoupení deváťákům, ale i J. Černému a účinkujícím z jiných tříd, teprve teď začaly vánoční prázdniny.
Zástupci ZOO Plzeň opět pochválili výkony našich žáků a jejich vystupování na veřejnosti. Moc děkuji Dušanovi Klikovi, který svými písněmi velmi, opravdu velmi, zvedl úroveň celého vystoupení. A je tady ještě jedno poděkování, ale na to přejdu do jiného odstavce a změním i písmo.

Velmi děkuji všem rodičům za obrovskou podporu. Bez jejich pomoci bychom nic z toho nedokázali. Celé čtyři roky vozili děti na představení, sháněli kostýmy, přiváželi a odváželi rekvizity, povzbuzovali a tleskali. Za veškerou podporu moc a moc děkujeme!

Vzhledem k přítomnosti pana biskupa, byl na akci přítomen i zástupce Plzeňského deníku, takže ještě v průběhu soboty se na stránkách tohoto deníku objevil o celé akci článek a sled 32 fotografií. Článek se pak objevil v tomto deníku také v pondělí 23. 12. na straně dvě. Mimo této propagace naší školy byla celá akce avizována v pátek 20. 12. i v rozhlase na stanici Blaník.

Zapsal J.Bican, 24.12. 2019


Fotografie: zde

zivybetlem2019.jpg