Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výuka na dopravním hřišti v Kralovicích

18. 10. 2019

Ve dnech 1. a 10. října se naši páťáci a čtvrťáci zúčastnili výukového programu na dopravním hřišti v Kralovicích. Cílem bylo, aby si žáci zopakovali, upevnili a prakticky procvičili dopravní značky, situace a pravidla chování na komunikacích - nejprve teoreticky, a poté aby předvedli vše při praktické jízdě. K získání „Řidičského průkazu cyklisty“ mohli účastníci v teoretickém testu na počítači z 20 testových otázek za dvacet minut udělat maximálně čtyři chyby a při praktické jízdě na dopravním hřišti během pěti minut udělat opět maximálně čtyři přestupky. V páté třídě tak získali „řidičák“ dva žáci, zatímco ve čtvrté třídě jich bylo pět. A kde byly nejčastější chyby? V teorii to byla především nesoustředěnost při čtení zadání testových otázek a špatný výběr z nabídnutých odpovědí. Na dopravním hřišti pak neukazování změny směru jízdy při odbočování, jízda na kruhovém objezdu vlevo a nezastavování u značky STOP. Čtvrťáci mají možnost opravy ještě v příštím školním roce.

Zapsal J.Bican, 10.10. 2019

Fotografie 5. třída: zde

Fotografie 4. třída: zde

dh4.jpg