Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční besídka v ZŠ

26. 12. 2019

Předvánoční čas je dobou vánočních besídek. Mateřská škola měla svou besídku už ve středu 4. prosince. Ta se, těsně před mikulášskou nadílkou, nesla v duchu čertů. Kam se člověk podíval, tam byl nějaký malý čertík nebo čertice. O týden později – 11. prosince - si svou vánoční besídku udělala i základní škola. Program se odbýval ve třech prostorách. V tělocvičně si nejmenší školáci z první až čtvrté třídy nachystali dostatečně bohatý program pro své rodiče. Scénky, písničky, tanec, hudební nástroje, cvičení, pohádka – prostě všehochuť čísel, která patří k správné besídce. V další části – na hlavní chodbě – si školáci z jednotlivých tříd i školní družiny připravili prodejní výstavu svých vánočních výrobků. Všichni se snažili, aby právě ten jejich výrobek byl ten nejhezčí. Prodavači nabízeli různé ozdoby, věnečky, svícny, lucerničky, adventní věnce, ručně zdobené svíčky atd. Aby se návštěvníci cítili ve škole dobře, k tomu byl připraven program pěveckého školního sboru pod vedením paní učitelky Husákové. Sbor vystoupil v dvou samostatných blocích. Na programu byly hlavně vánoční koledy. Kdo už měl nakoupeno a zrovna neúčinkoval sbor, ten si mohl zajít na občerstvení do kavárničky k deváťákům, kde na hladký průběh dohlížela paní učitelka Nováková. Na výběr bylo velké množství laskomin, které deváťáci připravili z různého materiálu. Tu byly kokosové kuličky, tam lahodná štola, tady zase různé druhy vánočního cukroví atd. A k tomu všemu kávička nebo čaj. Není divu, že toto stanoviště bylo obsazeno až do zavírací doby. U pultu byla neustále fronta a deváťáci nestíhali doplňovat zboží. Prostě, všichni byli spokojeni – rodiče měli radost z výrobků svých dětí a jejich vystoupení. A děti měly radost, že jejich výrobky - jak dekorace, tak i laskominy - šly dobře na odbyt. Všichni účinkující  byli odměněni zaslouženým potleskem. O čísla v tělocvičně se postarala p. uč. Scherbaumová (1.třída), p. uč. Fišerová (2.třída), p. uč. Hubková (3.třída) a p. uč. M. Karlovcová (4.třída). Když všichni odcházeli domů, loučil se s nimi rozsvícený stromek u MŠ, který, tak jak slíbil, dětem věnoval pan Milan Maršalík z Mrtníka. 

Zapsal J.Bican, 11.12. 2019

Fotografie: zde 

besidka.jpg