Úspěchy našich mladých chemiků

22. 1. 2020

Naši šikovní mladí chemici velmi úspěšně reprezentovali naši školu ve 2. kole soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Soutěž se konala v prosinci, na 10. ZŠ v Plzni, kde se utkali Marie Plicová, Kateřina Brngálová a Lukáš Protiva s žáky mnoha dalších škol z okresů Plzeň-město, Plzeň-jih, Plzeň- sever a dalšími. Tito naši tři deváťáci vyšli z tohoto klání velmi dobře, tj. získali 6. místo (M. Plicová), 8. místo (L. Protiva) a 14. místo (K. Brngálová) – celkový počet soutěžících byl 90!
     Všichni tři mladí chemici tak postoupili do kola regionálního. To se konalo v lednu, 9. 1., na Střední  uměleckoprůmyslové škole v Karlových Varech. Zde již soupeřili přímo v chemické laboratoři, a to se žáky z celého Plzeňského a Karlovarského kraje. A také zde, ve 3. kole této prestižní soutěže, nezůstali naši chemici pozadu. Naopak, jejich umístění svědčí o jejich zájmu o obor a o dobré kvalitě jejich laboratorních dovedností a znalostí. Z celkového počtu  30 účastníků se Marie Plicová umístila na 18. místě, Kateřina Brngálová na 15. místě. Obrovským úspěchem je pak 2. místo Lukáše Protivy. Ten v soutěži postupuje do celorepublikového finále, které se bude konat na jaře v Pardubicích.
      Všichni se těšíme na výsledek a budeme Lukášovi držet palce!!  Gratulujeme všem třem velmi úspěšným mladým chemikům z naší školy a doufáme, že své znalosti a dovednosti z tohoto oboru v budoucnu efektivně zúročí a využijí.

(text: Mgr. Markéta Husáková)

ch1.jpg

ch2.jpg