Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěchy našich mladých chemiků

22. 1. 2020

    Naši šikovní mladí chemici velmi úspěšně reprezentovali naši školu ve 2. kole soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Soutěž se konala v prosinci, na 10. ZŠ v Plzni, kde se utkali Marie Plicová, Kateřina Brngálová a Lukáš Protiva s žáky mnoha dalších škol z okresů Plzeň-město, Plzeň-jih, Plzeň- sever a dalšími. Tito naši tři deváťáci vyšli z tohoto klání velmi dobře, tj. získali 6. místo (M. Plicová), 8. místo (L. Protiva) a 14. místo (K. Brngálová) – celkový počet soutěžících byl 90!
     Všichni tři mladí chemici tak postoupili do kola regionálního. To se konalo v lednu, 9. 1., na Střední  uměleckoprůmyslové škole v Karlových Varech. Zde již soupeřili přímo v chemické laboratoři, a to se žáky z celého Plzeňského a Karlovarského kraje. A také zde, ve 3. kole této prestižní soutěže, nezůstali naši chemici pozadu. Naopak, jejich umístění svědčí o jejich zájmu o obor a o dobré kvalitě jejich laboratorních dovedností a znalostí. Z celkového počtu  30 účastníků se Marie Plicová umístila na 18. místě, Kateřina Brngálová na 15. místě. Obrovským úspěchem je pak 2. místo Lukáše Protivy. Ten v soutěži postupuje do celorepublikového finále, které se bude konat na jaře v Pardubicích.
      Všichni se těšíme na výsledek a budeme Lukášovi držet palce!!  Gratulujeme všem třem velmi úspěšným mladým chemikům z naší školy a doufáme, že své znalosti a dovednosti z tohoto oboru v budoucnu efektivně zúročí a využijí.

(text: Mgr. Markéta Husáková)

ch1.jpg

ch2.jpg