Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž ve třídění odpadů na naší škole

14. 10. 2019

   V závěru školního týdne jsme na škole uspořádali pohybovou soutěž ve třídění odpadů.
S organizací aktivně pomáhala  7. třída, která se tématem separace odpadů zabývá v předmětu Výchova ke zdraví. Sedmáci připravili několik sad barevných „košů“, připravili systém dělení žáků do smíšených týmů, promysleli také způsob vyhodnocování vítězů celého klání. Nakonec se všemi pomůckami, zápisníky, stopkami, lepicími papírky stáli připraveni venku na školním hřišti.
  Jak již bylo uvedeno, děti soutěžily ve věkově smíšených týmech, celý tým musel po odstartování sprintovat cca 100 m až do cíle. Zde měly děti za úkol třídit různé druhy odpadů do připravených barevných košů. Sedmáci bedlivě dohlíželi na průběh celé soutěže, měřili čas a nakonec provedli závěrečné vyhodnocení výsledků. Byly vyhlášeny dva vítězné týmy, a to v kategorii 1. – 4. třída a v kategorii 5. – 9. třída. Vítězové obdrželi zaslouženou sladkou odměnu.
   Protože na naší škole odpady třídíme, děti si tímto hravým pohybovým způsobem alespoň připomněly a zopakovaly různé skupiny odpadů a také rozličná označování obalů i barevných košů.

(text: Mgr. M. Husáková)

Fotografie: zde 

img_2784.jpg