Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozsvícení vánočního stromečku

7. 12. 2018

Krásně rostlý smrček školákům k ukrácení čekání na vánoční svátky a prázdniny, tak jako v loňském a předloňském roce, věnoval pan Daniel Nágr z Hvozdu. Moc děkujeme! Stromek vztyčil a světýlky ozdobil pan školník hned v úterý po první adventní neděli, takže slavnost rozsvěcení se mohla konat hned ve středu. Protože však ve středu deváťáci organizovali Mikulášskou nadílku, stal se dnem „D“ až čtvrtek 6. prosince. Ihned na začátku první vyučovací hodiny – v osm hodin – se všichni žáci MŠ a ZŠ se svými učiteli shromáždili u zatím ještě nerozsvíceného stromu. Děti si za vedení svých vyučujících připravily krátký, vánočně laděný program. Úplně v úvodu malou slavnost zahájil ponocný, který troubením oznámil, že už se opět blíží ten nádherný a sváteční vánoční čas. Čas dárků a hodování. Pak už vystoupili v programu čtvrťáci. Za zpěvu písně „Vánoce přicházejí“ se poprvé v letošním roce rozsvítil „náš“ stromek. Zazářil opravdu všemi barvami. Pak vystoupily děti z MŠ s písní „Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší“ a básní „Přišel k nám čert s Mikulášem“. To byla ještě odezva na Mikulášskou nadílku z předchozího dne. Po MŠ se už opět chopila iniciativy ZŠ. Nejprve děti z 1. třídy zazpívaly píseň „Sníh“, a po nich zarecitovali třeťáci báseň „Vánoce mám nejradši“. Slavnost uzavřela děvčata z pěveckého sboru paní učitelky Husákové. Zazpívala tři vánočně laděné písně: „V půlnoční hodinu“, „Štědrej večer nastal“ a rozverně veselou „Rolničky, rolničky“. Po půl hodině jsme se rozcházeli do tříd a na vyučování vánočně naladěni. Od této chvíle nás všechny bude rozsvícený stromek vítat každé ráno až do 21. prosince, kdy se jde v letošním kalendářním roce naposledy do školy. Bude to příjemná cesta. Navíc v průhledu za „naším“ stromkem je vidět i rozsvícený dolnobělský strom na návsi u fary, kde je i pěkný, ze dřeva vyřezávaný betlém.  

Zapsal J.Bican, 6.12. 2018   

Fotografie a videa zde

stromecek.jpg