Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva v rodinném atelieru Vetengl v Dolní Bělé

5. 10. 2018

Naše škola využila nabízené příležitosti a děti některých tříd se svými učiteli navštívily rodinný atelier manželů Vetenglových v Dolní Bělé. Zúčastnění měli možnost seznámit se s technologiemi zpracování speciálních skel právě pro šperkařství. Skleněné šperky zhotovené v této rodinné dílně mají svůj osobitý charakter a vzhled, ten jim dokáže vtisknout paní Vetenglová. Děti viděly různé pece na tvarování skla, různé druhy pomůcek a rozličného nářadí, některé výrobky si mohly také zakoupit. Pozornosti žáků neušla ani korunka, která byla touto dílnou vyhotovena přímo pro miss ČR.
Někteří žáci si vyzkoušeli s panem Vetenglem svařování plátků chirurgické oceli na speciálním přístroji za pomoci elektrického oblouku v atmosféře argonu. Zejména dívky zaujalo tvarování ocelových drátků, z dílny si odnesly vlastnoručně vyrobený přívěsek z chirurgické oceli.
Výrobky a šperky z tohoto atelieru nás všechny zaujaly svoji krásou, osobitostí a zajímavým nezaměnitelným a při tom vkusným designem. Kreativní prostředí takovéto tvůrčí dílny a pozitivní přístup samotných tvůrců působil, doufejme, také na umělecký vkus a nápaditost našich žáků.

(text a foto: Mgr. M. Husáková, 5.10.2018)

Fotografie z návštěvy zde 

vetengl1.jpg