Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši osmáci opět na návštěvě čistírny odpadních vod v Plzni

1. 11. 2018

Ve středu, 31. 10. se osmáci, v rámci výuky chemie, spolu s p. uč. Husákovou, vydali prozkoumat ČOV v Plzni na Doubravce. Areálem nás doprovázel zaměstnanec ČOV, který dětem ukázal základní části provozu - mechanické čištění i biologickou sekci. Srozumitelně žákům popsal principy čištění v jednotlivých fázích, děti pak spatřily na vlastní oči znečištěnou vodou přitékající z Plzně a měly tak možnost porovnat její kvalitu s vodou vytékající výtokem do řeky Berounky. Žáci tak viděli technický provoz a také různé separační technologie v praxi, navštívili také velín.
Zde jistě některé žáky zaujalo, že tak velký a sofistikovaný provoz lze řídit za pomoci několika kamer, počítače a v podstatě s minimálním množství zaměstnanců.

Exkurze v technicky zaměřených provozech, mimo jiné, dávají možnost žákům rozšířit si obzory v rámci jejich budoucího rozhodování a volby povolání.

text: Mgr. M. Husáková

vodarna.jpg