Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mykologie na naší škole

14. 10. 2019

   Sezóna sběru hub je v plném proudu, a proto jsme na škole nenechali toto zajímavé téma bez povšimnutí. Děti měly možnost prohlédnout si cca 40 druhů různých hub na školní výstavce hub, tu připravila paní učitelka Husáková. Výstavka byla zaměřena na druhy spíše netradiční. Jedlé druhy hub, jako například slizák mazlavý (velmi kvalitní chutná houba), václavky, třepenitka maková či muchomůrka růžovka, strmělka mlženka nebo krásnorůžek, mnohé žáky možná překvapily. Vystaveny byly i druhy vzácné, např. krásně zbarvené voskovky, hřib peprný, hřib kříšť, apod. Děti také překvapily informace o jedovatosti  celkem běžné bedly červenající nebo např. mnoha druhů pavučinců. 
  Do školy jsme také pozvali mykologa – odborníka na poznávání a sběr hub, pana J. Malého. Ten dětem předvedl další množství zajímavých druhů našich hub. Žáci měli možnost poznat rozličné typické vůně mnoha druhů. Pan Malý děti také upozornil na jedovatost některých druhů, zdůraznil a zopakoval s nimi zásady správného a bezpečného sběru hub. Žáci také měli možnost zakoupit si kalendáře, pexesa  a  knihy s tématikou mykologie.

(text: Mgr. M. Husáková)

Fotografie: zde 

img_2712.jpg