Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkurze do Plzeňského Prazdroje

11. 4. 2019

Naši deváťáci, společně s p. uč. Husákovou, navštívili v rámci výuky biochemie známý plzeňský pivovar.
Návštěvě současného provozu předcházela exkurze do pivovarského muzea. Zde se děti seznámily s tím, jak naši předci založili zdejší pivovar a později vařili výborné pivo. V muzeu lze vidět, kromě tradičních technologií přípravy sladu a vaření piva, také mnohé, dnes již vzácné exempláře strojů a zařízení, která se v minulosti používala. Zajímavá jsou také expozice „tradiční české hospody“ nebo sbírky lahví, etiket, výčepních zařízení, apod.
V provozu Plzeňského prazdroje si žáci prohlédli novou supermoderní stáčírnu, starou vodárenskou věž, moderní obří tanky na kvašení piva a v neposlední řadě také atraktivně vyhlížející varné měděné „kotle“. Děti měly možnost ochutnat hořkou chmelovou drť i zrna používaná k přípravě sladu. V mikroskopu si žáci také prohlédli pivní kvasinky. Postupně si všichni zopakovali postupy používané při výrobě piva.
Deváťákům se velmi líbila stará původní sklepení; zde nám byla představena původní technologie vaření a hlavně kvašení piva. Žáci viděli staré dubové sudy s hnědou pěnou na vrchu, seznámili se s uměním jak bednářů, tak i starých ledařů.
Exkurze se dětem líbila, cílem nebylo pouze zopakovat si technologické znalosti, ale také pochopit myšlení a um našich předků. Pochopitelně se, při seznámení se s tak moderním provozem s obrovskou produkcí piva, nabízí různá srovnání s mnohými menšími pivovary.

(text: Mgr. M. Husáková, 10.4.2019)

Fotografie: zde

img_0146.jpg