Jdi na obsah Jdi na menu
 


EKODEN – ŽÁCI NAŠÍ ŠKOLY UKLIDILI NAŠI OBEC a JEJÍ BLÍZKÉ OKOLÍ, OBJEVILI ČERNÉ SKLÁDKY

7. 4. 2019

Přestože venkovní teploty nám příliš nepřály, vyrazily všechny třídy se svými třídními učiteli do terénu. A co bylo jejich úkolem? V rozmezí tří vyučovacích hodin uklidit a posbírat lidmi pohozené odpadky v celé naší obci (Dolní Bělá). A že těch odpadků bylo… Vše, co děti nalezly, ukládaly do předem připravených pytlů, jež nám poskytla, po dohodě s p. starostou, obec. V některých místech žáci posbírali tolik odpadu, že pytle nestačili a bylo potřeba dovézt další. Nalezený materiál děti z praktických důvodů vytřídily na sklo, plasty a ostatní odpad; vše bylo uloženo na domluvené stanoviště. Žáci nacházeli všechno možné, společně s učiteli se děti divily, co vše lidé pohodí jen tak kolem svého domu či například do lesa. Právě v přilehlém lesíku (například za fotbalovým hřištěm) děti odhalily dobře ukrytou a zřejmě již letitou černou skládku. Zlikvidovat takové množství odpadového materiálu již ale nebylo v silách dětí. Podobné černé skládky pak žáci nalézali i na dalších místech v blízkém okolí naší obce. Budoucnost těchto černých skládek je patrně v rukou veřejnosti.
Páťáci se ujali úklidu prostranství v areálu školy, čistili trávníky nebo odstraňovali spadané větve.
Všichni se do školy na oběd vrátili promrzlí, ale snad s pocitem dobře vykonané a smysluplné práce.

(text: Mgr. M. Husáková)

Fotografie: zde

uklid.png