Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den s brannými prvky

18. 6. 2019

Na úterý 18. června byl s velkým předstihem naplánován Den s brannými prvky, o jehož program se velkou měrou zasloužili žáci devátého ročníku. Navrhli nejen trasu, ale postarali se i o jednotlivá kontrolní stanoviště. Cesta vedla okolo fotbalového hřiště k silnici na Lozu, pak podél pole směrem na Horní Bělou. Na konci obce se trasa odkláněla k Porajtu, kde se účastníci odebrali po splnění všech disciplín zpět do školy. Na jednotlivých stanovištích byla připravena témata: 1) transport zraněných osob, 2) Morseova abeceda, 3) poskytnutí první pomoci, 4) ochrana osob 5) práce s mapou a busolou, 6) střelba ze vzduchové zbraně a 7) hod míčkem na cíl. Deváťáci zajistili nejen obslužnost jednotlivých stanovišť, ale i vyhodnocení výsledků. První třída pod vedením paní učitelky Fišerové měla svůj program odpovídající věku dětí. K úspěchu akce, kromě pěkného počasí, přispěla i ukázka práce profesionálních záchranářů, kteří před vchodem do školy předváděli svou techniku. Plně vybavená sanita byla středem pozornosti všech dětí. Deváťáci zaslouží velkou  pochvalu – akce se jim vydařila! Na začátku dne byla vyhlášena evakuace při požárním poplachu. Během čtyř minut všechny děti se svými učiteli klidně a spořádaně opustily školní budovu. 

Zapsal J.Bican, 18.6. 2019

Fotografie: zde

brannyden2019.png