Sběr starého hliníku, baterií a elektroodpadu

28. 4. 2020

Tak, jako už po několik předchozích let, jsme v tuto dobu měli ve škole v plánu shromažďovat starý hliník pro ZOO Plzeň a baterie s elektroodpadem v rámci RECYKLOHRANÍ. Letos je však všechno jinak.
Vzhledem k tomu, že škola je stále zavřená a Vám se možná tyto komodity (hliník, baterie, elektroodpad) doma přes zimu nahromadily a překážejí, můžete je do 15. května 2020 individuálně přivézt do školy a uložit je u ZŠ před „sklípek“ u kontejneru (příjezd na parkoviště u jídelny – sejít po schodech ke kontejneru). Na pytle a krabice pro kontrolu napište jméno žáka, třídu a hmotnost.
Hliník i baterie s elektroodpadem budou po shromáždění odvezeny. Jen pro Vaši informaci: hliníku už máme letos na kontě 245 kg z podzimního sběru a dalších 15 kg je připraveno ve škole (za celý loňský školní rok to bylo celkem 781 kg). Baterií máme připraveno k odvozu 32 kg (za loňský školní rok to bylo 245 kg) a elektroodpadu je přichystáno 230 kg (za celý loňský školní rok jsme RECYKLOHRANÍ předali 147 kg). Odměna pro děti za baterie a elektroodpad za poslední dva předchozí školní roky je už na cestě do školy.
Pokud se týká papíru (pouze noviny, časopisy, letáky, katalogy) - uvidíme, jak se situace vyvine koncem května. Z rodičů se zatím s možností sponzorského odvozu papíru do sběrny nikdo NENABÍDL.

Zapsal J.Bican, 28.4. 2020