Logická olympiáda 2019 – registrace

7. 9. 2019

Dokumenty ke stažení (formát pdf)
Letak_LO
Logicka_olymdiada_2019_informaceproskoly

Vážená paní, vážený pane,

rádi bychom pozvali Vás a hlavně žáky Vaší školy k účasti v soutěži Logická olympiáda pořádané Mensou ČR. V roce 2019 proběhne již 12. ročník této tradiční soutěže. Do soutěže se v roce 2018 zaregistrovalo 61 761 soutěžících z 3 007 škol z celé České republiky.
Širokou paletu nejrůznějších soutěží pro žáky a studenty doplňuje unikátní soutěž Logická olympiáda, v níž o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Na rozdíl od oborových soutěží nabízí Logická olympiáda úlohy nezávislé na úrovni vzdělání, a proto se mohou této soutěže účastnit děti a mládež od předškolního věku až po středoškoláky. Účast v soutěži je mimo jiné dalším ze způsobů, jak rozpoznat u dětí nadání a umožnit tak rozvoj jejich individuálních vloh.
Soutěž je určena pro následující věkové kategorie soutěžících:

• Kategorie MŠ: děti předškolního věku
  • Kategorie A1: žáci prvního ročníku základních škol (1. třída)
  • Kategorie A2: žáci druhého ročníku základních škol (2. třída)
  • Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (3.–5. třída)
  • Kategorie B: žáci 2. stupně základních škol (6.–9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií)
  • Kategorie C: studenti všech druhů středních škol v denním studiu, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Maximální věk studenta je omezen na 20 let.

KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Pouze pod svým e-mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit online test základního kola. Registrace soutěžících z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících i učitelů probíhá od 1. srpna do 30. září 2019. Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15 let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je potřeba, aby rodič či případně jiný zákonný zástupce souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže. Uživatelský profil učitelům umožňuje přehled o přihlášených studentech i o jejich výsledcích v soutěži.
Logická olympiáda probíhá pro kategorie A, B a C ve třech kolech. Pro kategorii MŠ, A1 a A2 probíhá soutěž jednokolově (základní kolo online) a výstupem bude informace o umístění/pořadí. Ve vybraných okresech budou pro nejlepší z kategorie MŠ organizována partnerem soutěže prezenční okresní kola.
Základní kolo bude opět online – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu.