Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace k zahájení výuky I. stupně od 25.5

Vyjádření vedení školy k nástupu žáků 1. stupně od 25. 5. 2020

Vážení rodiče,

od 25. 5. bude umožněna osobní přítomnost žáků I. stupně ve škole. Tolik očekávané rozhodnutí vlády však svými podmínkami situaci učitelů ani rodičů nijak neulehčilo, spíše naopak.
Již teď je nám jasné, že i při zodpovědném přístupu jsou některá povinná hygienická opatření nesplnitelná nebo přinejmenším úsměvná. Chápeme záměr politiků ulevit přetíženým rodinám, ale mysleli přitom také na děti?
• V posledních týdnech školního roku je pobyt v přehřátých třídách nesnesitelný i za běžných podmínek. Jak budou děti snášet několikahodinový pobyt ve škole zejména v odpoledních blocích neustále v rouškách?
• Děti budou často ve skupinách složených z různých tříd.
• Jak se budou děti cítit při permanentním napomínání, aby dodržovaly rozestupy nejméně 1,5 m?
• Jak budou děti snášet dezinfekční chemikálie, nanášené na ruce několikrát denně a vdechované po celou dobu pobytu ve škole?

Učitelé se na výuku těší, děti jim chybí. Někteří však spadají do rizikové skupiny a za daných podmínek se nebudou moci prezenční výuky účastnit. Pro všechny děti včetně prvostupňových bude nadále pokračovat v nezměněné podobě vzdálená výuka.
Vážení rodiče, i přes všechny těžkosti bude naše škola na přítomnost dětí od 25. května připravena. Zvažte prosím, zda je účast Vašich dětí s ohledem na výše uvedené opravdu nutná. V příloze najdete všechny potřebné informace a formuláře, které pro přihlášení k prezenční výuce potřebujete.

Mgr. Jiří Hladík – ředitel škol

Odkazy kde naleznete potřebné informace k umožnění osobní přítomnosti žáků I. stupně ve škole.