Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

IMG_2307

Florbal H 8.-9. třída

Stručná charakteristika výsledku tohoto florbalového turnaje – velmi krásné a ceněné 2. místo v okresním turnaji s „ocáskem“ nakyslé příchuti.

Jak již bylo popsáno v předchozích článcích, v kategorii H 8.-9. tř. se na florbal přihlásilo celkem 14 družstev. Aby se předešlo příliš dlouhému a náročnému turnaji, bylo rozhodnuto, že se uskuteční nejprve dvě okrskové vyřazovací soutěže (skupina A v Horní Bříze = 8 družstev, skupina B v Kožlanech = 6 družstev) a z obou postoupí vždy čtyři nejlepší družstva, která odehrají okresní kolo v Kožlanech. Vítěz – Mistr okresu Plzeň-sever pro školní rok 2012/2013 – pak bude reprezentovat okres Plzeň-sever v krajské soutěži.

Ze skupiny A z osmi družstev postoupili: 1. Zruč, 2. Tlučná, 3. Dolní Bělá, 4. Třemošná

Ze skupiny B ze šesti družstev postoupili: 1. Kožlany, 2. Žihle, 3. Kralovice, 4. Gymn. Plasy

Okresní kolo 22.11. 2022 v Kožlanech

Po novém rozlosování osmi nejlepších družstev do skupiny A a B byla naše škola zařazena do skupiny A (Dolní Bělá, Kralovice, Tlučná, Třemošná). Hrál každý s každým 1 x 10 minut.

Naše výsledky ve skupině A:

1) Dolní Bělá : Třemošná 5 : 0 (Mareš 3x, Lopata 1x, Šebek 1x)

2) Dolní Bělá : Kralovice 1 : 3 (Mareš 1x)

3) Dolní Bělá : Tlučná 4 : 1 (Vokáč 4x) za stavu 3:1 soupeři stáhli ze hry brankáře – nejenže nevyrovnali, ale dostali ještě čtvrtou branku

Ve skupině jsme skončili na druhém místě a hráli semifinále o postup do finále s prvním z druhé skupiny:

1) Dolní Bělá : Žihle 5 : 1 (Vokáč 4x, Mareš 1x) že to půjde tak snadno, jsme si ani nepředstavovali

Utkání o první místo – velké finále:

1) Dolní Bělá : Zruč-Senec 2 : 2 (Mareš 2x) ještě 15s před koncem zápasu jsme vedli 2:1, pak však nečekaně padla vyrovnávací branka.

Následovaly tři samostatné nájezdy – nerozhodlo se – stav 4 : 4 (Lopata – proměnil, Mareš – proměnil, Vokáč – neproměnil). Soupeř vstřelil také dvě branky.

Nebylo rozhodnuto a tak následovaly nájezdy jen po jednom – po dalších třech nájezdech stále nebylo rozhodnuto. Rozhodl až celkově sedmý nájezd – náš hráč neproměnil, soupeř ze Zruče našeho brankáře překonal. Velké zklamání a smutek. Mistry se nakonec stali kluci ze ZŠ Zruč-Senec.

Konečné pořadí: 1. Zruč-Senec, 2. Dolní Bělá, 3. Žihle, 4. Kralovice, 5. Kožlany, 6. Tlučná, 7. Třemošná, 8. Gymnázium Plasy, 9. až 14. místo týmy, které vypadly už v okrskových kolech

Nejúspěšnějším brankářem turnaje byl opět vyhlášen náš gólman Adam KRATZER!

Naši střelci: Mareš 9x, Vokáč 8x, Lopata 1x, Šebek 1x

Družstvo: brankář – Adam Kratzer, hráči – Julián Mareš, Ondřej Vokáč, Václav Lopata, Tomáš Plevka, Dominik Šebek, Pavel Beránek

Kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a úspěšnou reprezentaci naší školy. Gratuluji!

Je velká škoda, že „štěstí“ tentokrát nestálo na naší straně, protože jsme v této kategorii na jakoukoliv medaili čekali nekonečně dlouhých 16 let (2006 – 1. místo). Za těch 16 let jsme se pouze 4x „podívali“ do okresního kola (1x 5.místo, 1x 6. místo, 2x  7. místo). V ostatních případech – 12x – jsme byli vyřazeni už v okrskovém kole. V této široké konkurenci a po tak dlouhé době je 2. místo obrovským úspěchem. Doufejme, že se nám v příštím roce povede alespoň tak, jako letos.

Zapsal J. Bican

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email