Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

odb1

VOLEJBAL H 8.-9. třída

Ve středu 22. 3. 2023 jsme se v Kralovicích zúčastnili první letošní sportovní soutěže. Šlo o okresní turnaj v odbíjené H 8.-9. třída. Na podobné soutěži ve volejbalu jsme nebyli už zhruba deset let. Tak dlouho trvalo, než se našla parta nadšenců, která by se s vervou pustila do intenzivního tréninku. Tentokrát to vyšlo hlavně díky tomu, že v 9. třídě je hodně šikovných kluků! Od ledna jsme trénovali a dle mého soudu měli velmi dobře vybranou a sehranou šestici hráčů, od kterých jsem očekával medailové umístění. Bohužel k tomu nedošlo, protože den před turnajem polovina hráčů z různých důvodů odřekla svou účast. Jak se později na turnaji ukázalo, byla to velká škoda. Družstvo v plném složení by mělo opravdu reálnou šanci na čelní umístění. Nakonec jsme tedy odjeli v tomto složení: V. Lopata (9.), A. Kratzer (9.), T. Alexi (8.), V. Konvalinka (9.) = náhrada za J. Mareše (9.), O. Kilian (9.) = náhrada za O. Vokáče (9.), J. Lego = náhrada za T. Plevku (9.). Náhradník F. Nágr (9.), A. Sukeĺ (8.).
Ze sedmi přihlášených družstev do ŽŠ Kralovice dorazilo nakonec družstev jen šest – Dolní Bělá, Horní Bříza, Kaznějov, Kožlany, Kralovice a Zruč-Senec. Tlučná se na poslední chvíli odhlásila. Šest družstev se rozlosovalo do dvou skupin. Ve skupině „B“ hrála Dolní Bělá, Kaznějov a Zruč. Naše výsledky ve skupině:
Dolní Bělá : Zruč-Senec 0 : 2 na body 29 : 40 (18 : 20, 11 : 20)
bodoval – Konvalinka 5x, Kratzer 3x, Lopata 2x, Alexi 2x, Kilian 1x

Dolní Bělá : Kaznějov 1 : 1 na boby 34 : 32 (20 : 12, 14 : 20)
bodoval – Lopata 8x, Kratzer 6x, Kilian 2x, Konvalinka 1x

Netrpělivě jsme sledovali duel Kaznějov : Zruč, neboť v případě prohry Kaznějova bychom přímo postoupili do bojů o medaile. Bohužel zápas dopadl nerozhodně a Kaznějov postoupil na úkor Dolní Bělé o pouhý jeden bod. Škoda. Opět nás vyřadila, tak jako v tomto školním roce mnohokrát, škola Zruč-Senec.

Duel o páté místo:
Dolní Bělá : Horní Bříza 2 : 0 na body 40 : 23 (20 : 14, 20 : 9)
bodoval – Kratzer 6x, Lopata 5x, Kilian 4x, Alexi 4x, Konvalinka 1x

Konečné pořadí: 1. Kožlany, 2. Kralovice, 3. Zruč, 4. Kaznějov, 5. Dolní Bělá, 6. Horní Bříza
Našimi nejúspěšnějšími hráči z hlediska získaných bodů byli: Lopata a Kratzer po patnácti bodech, Konvalinka a Kilian po sedmi, Alexi šest bodů.

Kluci si, i přes neúčast poloviny družstva, vedli velmi dobře a žádnou ostudu škole neudělali. Naopak všichni jejich hru chválili a nejednou naše hráče ocenili bouřlivým potleskem. Doufám, že letošní osmáci si z družstva vezmou příklad a pod vedením Timoteje v příštím roce stanou „na bedně“.

Zapsal J. Bican

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email