Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

Minikopaná H 6.-7. tř.

V úterý 19. 9. 2023 se konal první okresní sportovní turnaj školního roku 2023/2024. Šlo o minikopanou kluků z 6.-7. třídy (podle data narození se mohli turnaje zúčastnit i někteří osmáci). Turnaj se, za účasti 15 týmů, odehrál na fotbalovém hřišti v Horní Bříze. Musím konstatovat, že už dlouho se nezúčastnilo tolik družstev: Dolní Bělá, Gymnázium Plasy, Horní Bříza, Kozojedy, Kralovice, Město Touškov, Líně, Manětín, Nýřany, Plasy, Tlučná, Třemošná, Vejprnice, Všeruby, Zruč-Senec. Těchto 15 družstev se losem rozdělilo do tří skupin. V naší skupině „C“ se objevila tato družstva: Dolní Bělá, Horní Bříza (pozdější vítěz tohoto okresního turnaje), Líně, Nýřany, Tlučná. Z každé skupiny postupovaly do dalších bojů vždy dva nejlepší týmy. Nás se toto však netýkalo, protože kromě jednoho zápasu jsme všechny duely prohráli. Hrálo se 1x 10 minut: Dolní Bělá : Horní Bříza (0 : 2), Dolní Bělá : Nýřany (0 : 0), Dolní Bělá : Tlučná (0 : 3) a Dolní Bělá : Líně (0 : 1). Konečná bilance byla velmi neradostná. Po základní části jsme měli pouze 1 bod za remízu. Kluci nevstřelili ani jednu branku, naopak inkasovali branek 6. Naše umístění ve skupině „C“ = páté (poslední) – místo. Stejně jako dalších osm družstev jsme předčasně a zklamaně opouštěli fotbalový turnaj v Horní Bříze.
Náš tým: brankář – D. Tägl, hráči – A. Koudele, P. Chocholatý, J. Kraus, D. Krauz, M. Hakr, Š. Uhlíř, V. Šedivec, T. Koudela.
Kluci se sice snažili, ale herně a sehraností na soupeře zdaleka nestačili. Co je však třeba ocenit, to je výkon našeho brankáře. Svými bravurními zákroky a předvídáním zabránil mnoha brankám. Dominik byl prostě neocenitelný. Ke hře v útočné části lze říci jen to, že jen málokdy a těžce jsme se probojovávali k brance jednotlivých soupeřů. A když už jsme se tam objevili, končili střely, bohužel i z vyložených šancí, mimo branku.
Konečné pořadí: 1. Horní Bříza, 2. Město Touškov, 3. Kralovice, ……………….13. Dolní Bělá, 14. Kozojedy, 15. Všeruby.
Na závěr musím konstatovat, že v kopané se nám v posledních letech vůbec nedaří (loňský výsledek v této kategorii = 7.-8. místo z devíti družstev).

Připravil J. Bican

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email