Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

Minikopaná H 8.-9. třída

Ve čtvrtek 20. 4. se konal další sportovní turnaj letošního školního roku. Tentokrát to byla minikopaná hochů z 8. až 9. třídy. Turnaj se konal na fotbalovém hřišti v Horní Bříze. A byl tam skutečně nával. Při úvodním nástupu se prezentovalo zhruba 150 fotbalistů z patnácti škol okresu Plzeň-sever. Devět hráčů z Dolní Bělé bylo mezi nimi. Našim cílem bylo uspět lépe než v předchozích třech ročnících (11. místo z 12 družstev, 10. místo z 12 družstev, 11. místo z 13 družstev).

Skupina A – Horní Bříza, Kožlany, Kralovice, Plasy

Skupina B – Gymnázium Plasy, Kaznějov, Manětín, Tlučná

Skupina C – Nýřany, Třemošná, Vejprnice, Žihle

Skupina D – Dolní Bělá, Líně, Zruč-Senec

Takový početně velmi bohatě zastoupený turnaj se hraje na šířku fotbalového hřiště. Hrací doba je zkrácena na 10 minut. Hraje se v pěti + brankář. Všech 15 družstev bylo v úvodu rozlosováno do čtyř skupin (tři čtyřčlenné a jedna tříčlenná). Dolní Bělá se s Líněmi a Zručí začlenila právě do té tříčlenné skupiny. Mělo to tu výhodu, že na postup mezi osmičku nejlepších stačilo porazit alespoň jednoho ze dvou soupeřů. A to se nám také posléze podařilo!

Dolní Bělá   :   Líně  –  2 : 0         branky: Mareš 2x

Kluci hráli takticky velmi dobře. Bylo vidět, že mají chuť do hry a touží po lepším umístění.

Dolní Bělá   :   Zruč-Senec – 0 : 2

Tohle už byli jiní hráči než v úvodním zápase. Dělali chyby v útoku, z třech vyložených šancí neproměnili ani jednu, zapomínali hráče soupeře za svými zády. Skončili jsme na druhém místě ve skupině a odsoudili se tak k tomu, že v další části hry budeme nuceni hrát s nejlepším týmem skupiny „A“. A tím bylo družstvo Kralovic, mimochodem pozdější vítěz celého turnaje. Bylo vidět, a kluci mi to později potvrdili, že vnitřně byli spokojeni s postupem do další části turnaje. Škoda! Po odehrání základní hry ve skupinách jsme skončili v první osmičce. Zbývajících sedm týmů odjíždělo s umístěním na 9. až 15. místě. Nás naopak čekal zápas o postup mezi nejlepší čtyřku.

Dolní Bělá   :   Kralovice –  0 : 1

Kluci se snažili mít míč stále pod kontrolou, ale převaha soupeře se projevila už v první minutě hrací doby. Po vstřelení branky pak Kralovice už jen kontrolovali hru a nedovolovali nám proniknout ke svému brankáři. Šetřili síly a hráli „na čas“. Výsledek 0 : 1 jim k postupu mezi čtyři nejlepší bohatě stačil.

Naše konečné umístění v letošním roce – 7. místo z 15 družstev. Oproti předchozím třem ročníkům je to nesporný úspěch, i když se přiznávám, že jsem v skrytu duše doufal v ještě lepší výsledek. Důvod? Už několik let se u nás ve škole nesešla tak výborná a vyrovnaná parta kluků z deváté třídy (viz florbal a volejbal). V příštím roce to bude s hráči opět problém. Byl bych rád, kdyby tato parta z devítky ještě v květnu ukázala, co umí – na Atletickém čtyřboji nebo Poháru rozhlasu. Pokud pojedou opravdu všichni nejlepší z devítky, pak pevně doufám v medaili.     

Družstvo: J. Mareš (9.), O. Vokáč (9.), V. Lopata (9.), P. Polívka (9.), T. Alexi (8.), brankář – A. Kratzer (9.)

náhradníci: J. Lego (9.), A. Sukel´ (8.), D. Šebek (8.)

Zapsal J. Bican   

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email