Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

florbalh45

Florbalový turnaj H 4. – 5. třída

Na začátku parafrázuji z oblíbeného filmu „Slunce, seno ….“ – „Já už bych se na to nejradši vyprdla …“. Ptáte se proč? Důvod hned vysvětlím! V posledních třech florbalových turnajích naši školu 3x po sobě o medaile připravili hráči ZŠ Zruč-Senec. A dokonce ve všech třech případech až po samostatných nájezdech po nerozhodném výsledku v základní hrací době. V podzimním turnaji v kategorii H 4. – 5. třída nás připravili o 3. místo (o pohár a bronzové medaile), v kategorii H 8. – 9. třída o 1. místo (o pohár, zlaté medaile a postup do krajského kola) a do třetice v úterý 17. 1. 2023 v kategorii H 4. – 5. třída znovu o 3. místo (o pohár a bronzové medaile). Neskutečné!              

Jak to to tedy bylo v okresním kole 17. 1. 2023 v Kožlanech?

Na turnaj se dostavilo 8 týmů. Ty se rozlosovaly do dvou skupin. Skupina „A“ – Horní Bříza, Kožlany, Manětín a Žihle. Skupina „B“ – Dolní Bělá, Kralovice, Všeruby a Zruč-Senec. Hrací doba 1x 10 minut. Ve skupině hrál každý s každým.

Naše výsledky ve skupině „B“:

1) Dolní Bělá   :   Kralovice      4 : 1    (branky – Kraus 3x, Helus 1x)

2) Dolní Bělá   :   Všeruby        4 : 1    (branky – Kraus 1x, Orabinec 1x, Fišer 1x, jedna vlastní)

3) Dolní Bělá   :   Zruč-Senec   1 : 1    (branky – Kraus 1x)

Po odehrání základní skupiny jsme skončili na druhém místě (Zruč měla stejný počet bodů, ale o jednu branku lepší skóre! GRRRRR.

Zápas o postup do finále – hrajeme s prvním ze skupiny „A“, a tím je Žihle:

Dolní Bělá   :   Žihle                    3 : 3    (branky – Kraus 2x, Helus 1x)

Bylo to opravdu dramatické utkání – 16s před koncem byl stav 2 : 2, 8s před koncem se Žihle dostala do vedení – stav 2 : 3.  A teď pozor – Dolní Bělá 1 sekundu před koncem zápasu brankou Jakuba Krause srovnala na 3 : 3. Na ukazateli času byla opravdu 1s do konce zápasu. Následovaly tři samostatné nájezdy – z našich nájezdů (Helus, Kraus, Orabinec) proměnil jen Kraus. Soupeř proměnil také jen jeden nájezd. Pak následovaly nájezdy jen jeden a jeden: Kraus proměnil – soupeř proměnil, Kraus neproměnil – soupeř proměnil. Do finále jsme se bohužel neprobojovali. Zbývalo čekat, kdo prohraje v druhém duelu a pokusit se vybojovat třetí místo. Tím, kdo prohrál, byla Zruč-Senec.

Zápas o třetí místo:

Dolní Bělá   :   Zruč-Senec          1 : 1      (branky – Kraus 1x)

Opět hrajeme se Zručí, opět remíza, a opět musí rozhodnout samostatné nájezdy. Tři nájezdy – z našich tří nájezdů jsme neproměnili ani jeden. Soupeř 1x uspěl. Neskutečná atmosféra. Podruhé na tomto turnaji jsme prohráli až na nájezdy! Pochvala: všem nájezdům soupeřů v naší brance čelila, a velmi statečně a s klidem, jediná brankářka na turnaji – Daniela Houšková. Už jsem zažil hodně dramatických turnajů, ale tento patřil k těm nejemotivnějším! Za předvedenou hru a bojovnost přáli všichni diváci našim hráčům lepší umístění, než ono 4. místo. Pochopitelně i já!

Konečné pořadí: 1. Kožlany, 2. Žihle, 3. Zruč-Senec, 4. Dolní Bělá, 5. Všeruby, 6. Horní Bříza, 7. Kralovice, 8. Manětín

Nejúspěšnějším brankářem turnaje byla vyhlášena Daniela HOUŠKOVÁ.

Nejúspěšnější střelec našeho týmu – Jakub KRAUS (soupeřům vstřelil 10 branek).

Družstvo: brankářka – D. Houšková, hráči – J. Kraus, T. Helus, O. Orabinec, J. Fišer, Š. Uhlíř, M. Maxa, T. Koudela

Za závěr bych chtěl moc poděkovat tatínkovi Oskara Orabince, který hráče převezl do Kožlan (i zpět do Dolní Bělé).     

Zapsal J. Bican

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email