Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

Pobyt v přírodě – aneb – KDYŽ VAŘÍ KLUCI

V rámci Tv si kluci z 6. až 9. třídy během konce dubna a první poloviny května vyzkoušeli táboření v přírodě. Úkol zněl jednoduše – rozdělit se do skupin, připravit tábořiště, rozdělat a udržovat oheň. Pak uvařit jednoduché poživatelné jídlo. Na závěr uklidit tábořiště. Jak se s tímto úkolem kluci vyrovnali, uvidíte na fotografiích bez obsáhlého komentáře. Můžete jejich výkony porovnat s děvčaty. Mám vypozorováno, že kluky můžeme rozdělit zhruba do dvou skupin.

1) kluci, kteří umí rozdělat a udržovat oheň, dokonce oheň rozdělat i křesací soupravou. Kluci, kteří si přinesou různé ingredience a ví dopředu, co budou vařit. Kluci, kteří oplývají při „kuchtění“ fantazií (dokonce i větší než děvčata) a jsou zvyklí se o sebe postarat.

 2) kluci, kteří si nic nepřinesou a obchází ohniště jen s rukama v kapsách. Kluci, kteří přikládají suchou trávu, smrkové jehličí a oheň rozdělávají „třískami“ o síle mužské paže. Kluci, kteří se hned hrnou k hotovému jídlu, ale vzít domů umýt nádobí je pod jejich úroveň.

Upřímně přiznávám, že mám raději kluky z čísla 1).

Připravil J. Bican   

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email