Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

IMG_2082

Florbal D 8. – 9. třída

Kdo se nikdy nezúčastnil podobné soutěže, nevěřil by, kolik sil, nervů, bojovnosti, trpělivosti, štěstí a úsilí, při velké vyrovnanosti sedmi týmů, je zapotřebí k získání alespoň čtvrtého místa. Někdy je úspěchem první místo, někdy je tím velkým úspěchem i místo čtvrté. To si plně vyzkoušela a uvědomila naše děvčata v okresní soutěži v kategorii D 8.-9. třída na florbalovém turnaji v úterý 15.11. v Horní Bříze.

Naše družstvo, i když ostatní týmy měly většinou „deváťandy“, mělo mezi sebou jen dvě hráčky z devítky (ostatní byly z osmičky). Brankářka – Jolana Kopačková, hráčky – Sabina Kalousová, Eliška Legová, Veronika Walterová, Nela Heroldová, Eliška Čechurová, Jana Karlovcová, Tereza Štálová

Zúčastnilo se sedm bojovných a vyrovnaných družstev – Dolní Bělá, Horní Bříza, Kralovice, Plasy, Všeruby, Zruč a Žihle. Hrálo se systémem každý s každým 1 x 7 minut, brankářka + 4 hráčky. Znamenalo to pro dva rozhodčí odpískat celkem 21 náročných utkání.

Naše družstvo bylo velmi bojovné a semknuté. Děvčata si fandila a povzbuzovala se. Nejvíce práce odvedla Jolanka v brance, Weronika s Nelou v obraně. V útoku soupeřkám nejvíce vadila bojovnost Elišky Legové a „dělovky“ a přesná muška Sabiny.

Výsledky zápasů v našem případě jsou rovnoměrně rozložené – dvě výhry, dvě remízy a dvě porážky.

Dolní Bělá  :  Zruč             0  :  0

Dolní Bělá  :  Žihle            1  :  1           (Kalousová 1x)

Dolní Bělá  :  Kralovice    1  :  3           (Walterová 1x)    zápas jsme začali vlastní brankou

Dolní Bělá  :  Horní Bříza 0  :  2

Dolní Bělá  :  Plasy            3  :  0           (Kalousová 3x)

Dolní Bělá  :  Všeruby       1  :  0           (Kalousová 1x)  

Do krajského kola zaslouženě postoupila Horní Bříza, i když jsme jí hodně pomohli porážkou Plas 3 : 0. Horní Bříza nám k 4. místu dopomohla porážkou Plas 4 : 0.

Konečné pořadí: 1. Horní Bříza =  11 bodů, 2. Kralovice = 8 bodů (až na skóre), 3. Žihle = 8 bodů, 4. Dolní Bělá = 6 bodů (na vzájemný zápas), 5. Plasy = 6 bodů, 6. Všeruby = 2 body, 7. Zruč = 1 bod

Naše děvčata se s děvčaty z Horní Břízy tak skamarádila, že se společně i vyfotily!

Ps. v úterý 22.11. se bude v Kožlanech konat florbalové okresní kolo H 8.-9. – už známe jména osmi postupujících z okrskových kol – Dolní Bělá, Gymnázium Plasy, Kožlany, Kralovice, Tlučná, Třemošná, Zruč a Žihle. 

Zapsal J. Bican    

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email