Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

IMG_2056

ČEPS CUP florbal D 4. – 5. třída

Název soutěže – ČEPS CUP florbal. Rok – 2022. Den – pondělí 14. listopadu. Místo – Sportovní hala Lokomotiva Plzeň Slovany. Čas – 9 : 00. Kategorie – dívky 4. – 5. třída. Soutěž – kvalifikace ½ kraj. Družstva z okresů – Plzeň-jih, Plzeň-město, Plzeň-sever, Tachov. Tak to jsou vstupní údaje o florbalovém turnaji v Plzni konaném na prestižním místě v hale Lokomotivy Plzeň.

Zástupci postupující z jednotlivých okresů: okres Plzeň-jih = TJ Přeštice, okres Plzeň-město = 4. základní škola Kralovická ulice a Šedivačky ZŠ Plzeň, okres Plzeň-sever = Bělky Dolní Bělá, okres Tachov = Sovičky Chodová Planá

Turnaj začal jako obvykle společným nástupem, zopakováním základních pravidel, připomenutím toho, že vítěz turnaje postoupí do celokrajského finále. Po rozchodu se už na dvou hřištích rozjela soutěž. Hrál každý s každým 2 x 7 minut.

Naše výsledky:

Bělky  :  Přeštice                             3  :  7    (2:2, 1:5)  Kukučková 2x, Houšková 1x

Bělky  :  Sovičky Chodová Planá  2  :  9    (2:4, 0:5) Kukučková 1x, Houšková 1x

Bělky  :  4. ZŠ Plzeň                         6  :  0    (2:0, 4:0) Kukučková 4x, Sukelová 1x, Trnková 1x

Bělky  :  Šedivačky Plzeň              10  :  1   (7:1, 3:0) Kukučková 7x, Houšková 1x, Stánková 1x

                                                                                          Ebrlová 1x

Naše děvčata si nevedla nijak zle – dva zápasy za čtyř proměnila ve výhry. Bohužel, při vyrovnanosti ostatních družstev, to stačilo jen na „bramborovou“ medaili – 4. místo. Důležité je hlavně to, že si děvčata: 1) zahrála ve vyšší soutěži, 2) zastupovala naši školu ve velké hale s předpisovými mantinely, 3) vyrovnala se se skutečností, že jako jediní reprezentují okres Plzeň-sever, 4) sehrála se a získala cenné zkušenosti a sebevědomí a 5) všechny hráčky soupeřkám vstřelily alespoň jednu branku. Ukázalo se, že: a) v útoku máme velmi dobré hráčky, b) brankářce trvalo dost dlouho, než se rozchytala a zvykla si na nové prostředí. V posledních dvou zápasech však už byla plně ve formě.

Náš tým: brankářka – Viktorie Benýšková, hráčky – Tereza Kukučková, Daniela Houšková, Tereza Sukelová, Alena Trnková, Adéla Stánková, Elen Ebrlová

Naše nejúspěšnější střelkyně: T. Kukučková 14 branek (D. Houšková 3x)

Konečné pořadí: 1. Přeštice, 2. Sovičky, 3. 4. ZŠ Plzeň, 4. Bělky Dolní Bělá, 5. Šedivačky

Zapsal J. Bican

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email