Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

IMG_1661

Strašidelná stezka

Na přelom října a listopadu si deváťáci připravili pro své mladší spolužáky „Strašidelnou stezku“ v okolí školy. V plánu bylo uskutečnit tuto akci v pátek 4.11. Bohužel celodenní déšť zhatil všechny plány. Přesto děti z 1. až 5. třídy přišly ten den do školy se strašidelnými maskami a na chodbách se předháněly, kdo vypadá strašidelněji. Po vyhodnocení situace se deváťáci s třídní učitelkou rozhodli uskutečnit Strašidelnou stezku v nejbližším možném termínu. Všichni se shodli na pátku 11. 11. 2022 – na svátek sv. Martina. Jednotlivé třídy se svými třídními učitelkami odcházely od devíti hodin ráno ze školy v patnáctiminutových intervalech, aby deváťáci měli na děti na jednotlivých stanovištích dostatek času.         

Jako první vyrážela do terénu 1.A a s minimálním odstupem za ní i 1.B. Pak následovala 2.A, 2.B, 3., 4. a 5. třída. Na všechny čekalo devět strašidelných stanovišť, která si osmáci pečlivě připravili mezi školou, kapličkou na Hejtmánku, dolnobělským hřbitovem a fotbalovým hřištěm. Téma těchto devíti stanovišť bylo:

1) transport pingpongových „očí“ na lžíci

2) trefování kroužky na tyčky

3) strašidelné hádanky

4) srážení pyramidy postavené z roliček toaletního papíru

5) lovení mincí v odporně zeleném slizu

6) hádání věcí po hmatu pod dekou

7) hod míčky na cíl – do papírové krabice

8) skákání v pytli

9) malování na obličej

Deváťáci sice měli strašidelné masky a převleky, ale nikdo se jich vůbec nebál. Všichni věděli, že pod maskami se skrývají jejich starší spolužáci, kteří pro ně tuto trasu připravili. Po absolvování celé stezky dostala každá třída za odměnu velikánský pytel oblíbených bonbónů. Z počáteční mlhy a mokré trávy se nakonec „vyklubal“ slunečný den, a tak byli všichni nadmíru spokojeni. Deváťáci, že se jim „Strašidelná stezka“ povedla, a děti z 1. až 5. třídy, že se proběhly venku a ještě se k tomu malilinko báli. A co všechny čekalo na závěr? No přeci v jídelně k obědu „svatomartinská husa“ s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. Deváťáci mají pochvalu a už můžou pomalu připravovat rychle se blížící Mikulášskou nadílku. 

Ps. přiložené fotky pocházejí jen z vycházky 1.A a 1.B, neboť pisatel článku šel právě s nimi, aby posoudil, zda děti deváťáci na stanovištích příliš nevyděsí.

Zapsal J. Bican    

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email