Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

IMG_1647

Vypěstuj si svůj strom

Firma Marles s.r.o. pana Milana Maršalíka z Mrtníku pro všechny žáky MŠ a ZŠ (i učitele) připravila velmi zajímavou akci nazvanou „Vypěstuj si svůj strom“. V předcovidovém čase už tato akce jednou proběhla, ale děti si své stromky nemohly vyzvednout, protože se z důvodu epidemie COVID-19 nechodilo do školy a probíhala jen online výuka. Letos na podzim, v týdnu od  1. do 4. listopadu 2022, tedy došlo k zopakování výsevu. Kromě pěstebních květináčů se substrátem pan Maršalík pro každou třídu připravil i plánky rozmístění semen, aby si každý žák za rok našel právě ten svůj výpěstek. Z přiloženého průvodního dopisu vybírám:

„Milé děti, milí žáci, připravili jsme pro Vás možnost vypěstovat si svůj vlastní strom, nebo i více stromů. Každý z Vás si přinesl semínko Vašeho nového stromu, plod stromu dospělého. Kdo si semínko nepřinesl, nemusí být smutný – pro tento případ jsme Vám připravili pytlík žaludů a bukvic. Semínko si sami vysejete do připraveného pěstebního květináče se substrátem tak, aby Vám z něj příští rok vyrostl nový mladý stromeček. Na to, jak roste, se můžete k nám do firmy v Mrtníku přijít podívat. Na podzim 2023 si stromek odnesete domů, kde si jej se svými rodiči zasadíte kamkoliv budete chtít“.

Všichni jsme moc zvědavi, jaké druhy stromečků a v jaké velikosti objevíme v květináčích za rok – tedy na podzim 2023. Děkujeme panu Maršalíkovi za tuto ekologicky zaměřenou akci.

Zapsal J. Bican

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email