4 prosince, 2022

Dolní Bělá

Sběr starého hliníku a elektroodpadu

I v letošním školním roce probíhá sběr starého hliníku a elektroodpadu. Shromažďování baterií bylo pro podzim 2022 dočasně pozastaveno.

1) SBĚR HLINÍKU

Hliníkový sběr má na naší škole dlouholetou tradici. Sbíráme jej už od roku 2008 a od té doby jsme pro ZOO Plzeň shromáždili kolem 6,5 tuny této suroviny. Nejúspěšnějším rokem byl školní rok 2018/2019, kdy se do sběrných surovin z naší školy odvezlo celkem 781 kg. V loňském školním roce 2021/2022 to bylo 400 kg. Nejvíce přinesla Veronika ČERVENÁ z 5. třídy – 40 kg.

Po letošní podzimní kampani máme shromážděno 120 kg. Nákladní auto pro hliník přijede koncem listopadu. A kdo přinesl zatím nejvíce? J. KARÁSEK 6. tř. – 11 kg, A. Mohelnická 1.B a D. Houšková 6. tř. obě po 10 kg a J. Karlovcvá 8. tř. – 9 kg. ZOO Plzeň naše žáky pravidelně zve na VIP akce (Uspávání medvědů, Mikulášská nadílka, Procházka po ZOO s odborníkem, Setkání kmotrů zvířat atd.) a díky sběru pro ZOO jsme patrony dvou chřestýšů diamantových.

Druhý sběr hliníku v tomto školním roce se uskuteční na jaře 2023 – v týdnu po 22. květnu.

2) SBĚR ELEKTROODPADU

I tento sběr probíhá už od roku 2008. V loňském roce bylo shromážděno cca 38,5 kg elektroodpadu. Nejvíce přinesli – Václav LIKSOMER 4. třída a Štěpánka LIKSOMEROVÁ 2. třída – každý 12 kg.

Při letošní podzimní akci bylo sebráno 29 kg elektroodpadu. Nejvíce dodala A. MOHELNICKÁ 1.B – 15 kg a B. Vaňková 1.A – 2 kg. Za sběr získáváme body, za které si můžeme v internetovém obchodě pravidelně vybírat ceny – naposledy to byla sada patnácti míčů do tělocvičny a předtím rozkládací pingpongový stůl.

Druhý sběr elektroodpadu v tomto školním roce se uskuteční na jaře 2023 – v týdnu po 15. květnu.

Zapsal J. Bican