Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

IMG_1502

Florbal H 8.-9. třída – okrsek A

To je až neskutečné. V tomto týdnu to znovu opět „cinklo“. A znovu jsou to bronzové medaile! Letos v pořadí už čtvrté za sebou.

Vzhledem k tomu, že se na tento turnaj H 8.-9. tř. přihlásilo 17 školních týmů, odehrála se dvě předkola – okrsek A (8 družstev v Horní Bříze) a okrsek B (9 družstev v Kožlanech). Z každého okrsku postupují čtyři nejlepší družstva do okresního kola. Přiznávám, že v postup jsem moc nevěřil, protože za posledních 15 let jsme takto do okresního kola postoupili pouze 5x. V ostatních případech nás čekalo vyřazení už v okrskovém kole. Letos to však vyšlo a postoupili jsme. Vezměme to však od začátku:

V úterý 8.11. přijelo do Horní Břízy ucházet se o čtyři postupová místa osm družstev – Dolní Bělá, Horní Bříza, Kaznějov, Plasy, Tlučná, Třemošná, Všeruby a Zruč. Samé silné týmy! Prosadit se bylo hned od začátku velmi těžké.

Do naší skupiny A se nalosovala tato družstva: Dolní Bělá, Horní Bříza, Všeruby a Zruč. Ve skupině hrál každý s každým 1 x 7 minut. Naše výsledky:

1) Dolní Bělá  :  Zruč                 3  :  2   (Plevka 2x, Vokáč 1x)

2) Dolní Bělá  :  Horní Bříza     1  :  2   (Mareš 1x)

3) Dolní Bělá  :  Všeruby          3  :  0   (Vokáč 2x, Mareš 1x)

V naší skupině měla tři družstva po čtyřech bodech za dvě vítězství. Všeruby skončili na čtvrtém místě a vypadli. Mezi Dolní Bělou a Horní Břízou se rozhodovalo, které družstvo skončí na třetím místě a také vypadne. Vzhledem k tomu, že Horní Bříza měla skóre 10 : 8 a Dolní Bělá 7 : 4, postoupila Dolní Bělá rozdílem jedné branky. Tím jsme si z druhého místa ve skupině zajistili po mnoha letech postup do okresního kola.

Následovaly zápasy o konečné pořadí na tomto okrskovém turnaji:

4) semifinále o postup do finále – druhý ze skupiny A s prvním ze skupiny B:

Dolní Bělá  :  Tlučná            2  :  3    (vlastní branka, Vokáč 1x – vypadalo to na remízu 2 : 2 a na nájezdy, ale Tlučná po faulu našeho hráče 4 s před koncem zápasu dala rozhodující branku ze samostatného trestného nájezdu)

5) zápas o třetí místo:

 Dolní Bělá  :  Třemošná      5  :  2    (Mareš 3x, Plevka 1x, Vokáč 1x)

Konečné pořadí: 1. Zruč, 2. Tlučná, 3. Dolní Bělá, 4. Třemošná – soutěž opustili Horní Bříza, Kaznějov, Plasy a Všeruby. Byl to velmi dramatický turnaj s mnoha nečekanými zvraty.

Nejúspěšnějším brankářem turnaje byl, stejně jako v kategorii H 6.-7. tř., vyhlášen náš brankář – Adam KRATZER (dostal jen 9 branek).

Družstvo: brankář – Adam Kratzer, hráči – J. Mareš, O. Vokáč, T. Plevka, V. Lopata, J. Vrchlavský, A. Sukel

Nejvíce branek vstřelili: J. Mareš a O. Vokáč – oba po 5 brankách.

Okresní kolo za účasti osmi nejlepších školních družstev okresu Plzeň-sever se bude konat 28. listopadu v Kožlanech. Vítěz tohoto turnaje postupuje za okres Plzeň-sever do krajského kola v Plzni.

Zapsal J. Bican

                                                                     

Sdílet příspěvek:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email