Základní škola a Mateřská škola

Dolní Bělá

ŠKOLNÍ FLORBALOVÝ TURNAJ V RÁMCI KROUŽKU MÍČOVÉ HRY

První pololetí školního roku 2023/2024 je za námi. Po sportovní stránce bude nesporně patřit k těm nejúspěšnějším, protože naši sportovci do školy z dvanácti možností v okresních soutěžích přivezli devět medailí (5x 1. místo, 1x 2. místo, 3x 3.místo). Navíc ze dvou KRAJSKÝCH KOL přijeli s dalšími dvěma medailemi (1x 2.místo, 1x 3.místo). A zaznamenali jsme i jeden neskutečný rekord. Pro kluky a holky ze 4. a 5. třídy byly připraveny TŘI OKRESNÍ FLORBALOVÉ TURNAJE. VŠECHNY TŘI VYHRÁLA ZŠ a MŠ LUDVÍKA OČENÁŠKA DOLNÍ BĚLÁ.
V rámci kroužku míčových her jsme si na závěr prvního pololetí uspořádali školní kolo ve florbalu. Jedna soutěž se konala ve středu 31. 1. (kluci z 2. – 3. třídy a děvčata z 2. – 5. třídy). Následující den se konal druhý stejně koncipovaný turnaj pro kluky z 3. – 5. třídy. Aby družstva byla vyrovnaná a soutěž napínavá, vybral jsem vždy nejlepší hráče jako kapitány, a ti si ostatní spoluhráče „rozebrali“ do svých týmů. Pro družstva na 1. – 3. místě byly připraveny diplomy a drobné ceny. A jak vše dopadlo?
Ve středu se sešlo šestnáct hráčů (kluci a holky). Jako kapitány jsem vybral nejšikovnější hráče této skupiny: 1) Terezu Sukelovou, 2) Jana Varvařovského, 3) Josefa Sidorjaka a 4) Jana Maršalíka. Týmy byly čtyřčlenné. Na přiložených fotografiích hráče jednotlivých družstev najdete podle barvy dresů. Všichni hráli s plným nasazením systémem každý s každým 1 x 5 minut. Zvítězil tým „zelených“ ve složení Tereza Sukelová, Viktorie Benýšková, Jana Benešová a Zuzana Krauzová. Děvčata vyhrála všechny tři duely: 4:0, 2:0 a 2:1. Nejúspěšnější střelci turnaje: Sukelová 5x, Benýšková 2x, Varvařovský 2x, Krauzová 1x, Maršalík 1x, Suchá 1x, Benešová 1x, Kliková 1x. Jak vidíte, branky dávala i děvčata z druhé třídy!
Ve čtvrtek se na turnaji sešlo devět kluků z 3. – 5. třídy. Hráče si tentokrát vybírali tito kapitáni: 1) Tomáš Helus, 2) Jan Fišer a 3) Jakub Sukel. Týmy byly tříčlenné. Hrál každý s každým dva zápasy po pěti minutách. Každý tým měl opět jinou barvu dresů. Turnaj vyhrálo družstvo „modrých“ ve složení Tomáš Helus, Lukáš Svoboda a Jan Varvařovský. Kluci vyhráli tři zápasy: 5:2, 5:1, 3:0 a jednou remizovali 2:2. Nejúspěšnější střelci turnaje: Helus 10x, Varvařovský 4x, Hanzlíček 4x, Fišer 2x, Bakajsa 2x, Sukel 1x, Pešička 1x, Randa 1x. Byla to taková malá příprava na turnaje, které nás čekají v příštím školním roce. Do té doby budeme, kluci i děvčata, pilně trénovat. Největší pokrok v tomto pololetí udělali tito hráči: Viktorie Benýšková v brance, při hře Zuzana Krauzová, Lukáš Svoboda, Jakub Sukel, Jan Varvařovský, Josef Sidorjak a Jan Maršalík.
Ve druhém pololetí tohoto školního roku se budeme zvolna odklánět od florbalu a víc se věnovat kopané, hokejbalu, vybíjené, přehazované, košíkové atd. Kroužek míčových her končí na konci května.
Informace pro děti a jejich rodiče: vzhledem k omezené kapacitě školního webu už nenajdete některé příspěvky z minulého pololetí (Přehazovaná D 6.-7. /3.místo/, Florbal H 6.-7. /3.místo/, Sběr hliníku, elektroodpadu a baterií /vyhodnocení podzimního sběru/, Florbal H 8.-9. /4.místo/, Očenáškův kilometr /školní běh pro 2.-9. třídu/, Plavání /3.-4. třída/ a Přání našim sportovcům do roku 2024 /+ předběžné pořadí o nejúspěšnějšího sportovce-kyni pro školní rok 2023/2024). Příspěvky byly odstraněny, aby uvolnily místo dalším, aktuálnějším, zprávám.
Na jedné z fotografií najdete i naše reprezentanty (kluky a holky), kteří si zahráli v krajském kole o postup do republikové soutěže (chybí jen Tobias Alexi).